Zespoły

Orkiestra Dęta OSP Kłomnice

Orkiestrę Dętą OSP Kłomnice reaktywowano w 1994 roku. Kapelmistrzem orkiestry od roku 2007 jest Marcin Gała. Orkiestra w roku 2016 wzięła udział m.in. w:

– XVIII Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Więcławicach gdzie zajęła III miejsce w kategorii orkiestry dużej

– XIV Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Wojskowych i Dętych w Skale

– VI Regionalnym Festiwalu Orkiestr Dętych w Dąbrowie Zielonej gdzie zajęła III miejsce

– Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Mykanowie

– Regionalnym Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP w Częstochowie po którym otrzymała nominację do Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr OSP.

Rok 2015 i 2016 były szczególnie pomyślne dla Orkiestry, ponieważ w roku 2015 po eliminacjach wojewódzkich awansowała do etapu regionalnego przeglądów orkiestr OSP po raz pierwszy historii. Rok 2016 okazał się jeszcze bardziej przychylny, ponieważ Orkiestra awansowała do Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr OSP.

Wraz z Orkiestrą współpracuje grupa mażoretek prowadzonych przez Annę Kościuch. Aktualnie liczy ponad 60 dziewczynek podzielonych na trzy grupy wiekowe.

Mażoretki z orkiestrą zadebiutowały na XIII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych i Wojskowych w Skale, w którym Orkiestra wzięła udział na początku czerwca 2015 roku. Młodsza grupa z orkiestrą zaprezentowała się na Kłomnickim Jarmarku Bożonarodzeniowym 6 grudnia 2015 roku.

Przejdź do treści