Zespoły

Orkiestra Dęta Karczewice-Garnek

Podsumowanie osiągnięć oraz działalności orkiestry OSP Karczewice – Garnek w 2016 r.

 

  • Rok 2016 był bardzo owocny w dorobek muzyczny Orkiestry Dętej OSP Karczewice-Garnek. Po raz pierwszy orkiestra wyjechała na międzynarodowy festiwal do Niemiec, gdzie w miejscowości Malente przez 5 dni prezentowała swoje umiejętności.
  • W maju orkiestra odniosła duży sukces na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Psurowie, który wygrała. Jest on o tyle większy, iż występowała w kategorii „orkiestr laureatów” i konkurowała z ubiegłorocznymi zwycięzcami tego festiwalu.
  • Kolejny sukces to wyróżnienie na festiwalu orkiestr ziemi małopolskiej w Więcławicach w kat. orkiestr średnich oraz nagroda indywidualna dla najlepszego dyrygenta festiwalu, którą otrzymał kapelmistrz Krzysztof Jabłoński.
  • Następne laury Orkiestra Dęta OSP Karczewice-Garnek odniosła w grudniu. Po raz pierwszy zaprezentowała się na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr w Wąbrzeźniu, gdzie spośród 13 orkiestr z całej Polski uplasowała się na wysokim drugim miejscu. Kolejny raz został nagrodzony kapelmistrz p. Krzysztof Jabłoński, który otrzymał nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta festiwalu.
  • Kolejny i chyba największy sukces orkiestry to występ na festiwalu regionalnym w Wiśle. Nasza młoda orkiestra zajęła dwudziestą lokatę w koncercie statycznym oraz przemarszu. W festiwalu brały udział orkiestry z całej Polski. Wynik, co prawda nie dał klasyfikacji do festiwalu ogólnopolskiego ale 20 miejsce w Polsce spośród 400 zespołów to już jak wygrana.
  • Orkiestra Karczewice-Garnek zajęła 3 miejsce na festiwalu w Bułgarii “Balkan Folk Fest 2017”  

Przejdź do treści