Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach

Walentynkowo już było u nas

Dzień Świętego Walentego

Witałam z radością i gorąco artystów małych większych i największych w Dniu Zakochanych, w dniu 11 lutego w naszej instytucji. Dzień Świętego Walentego, zawsze 14 lutego, z pewnością jest najbardziej romantycznym dniem w roku. To czas miłosnych wyznań, westchnień i obietnic. A także czas wręczania Walentynek, misiaków i słodkości. W tym dniu możemy naszym ukochanym jeszcze raz wyznać szczere uczucie, a tym których skrycie kochamy dać znać własnej obecności.

Przedstawiłam stare prawdy ludowe mówiące o miłości: dopowiadała nam cudowna publiczność wraz z gośćmi: Przewodniczący Rady Gminy w Kłomnicach – Adam Worwąg i Sekretarz Gminy Kłomnice – Barbara Mizera w towarzystwie Dyrektor GOK w Kłomnicach – Katarzyną Sosnowską.

  1. Stara miłość nie rdzewieje.
  2. Nie ten kocha szczerze kto swą miłość głosi ,ale ten co w sercu cichutko ją nosi.
  3. Oczy są ślepe ,szukać należy sercem.
  4. Na miłość nie ma sposobu nie jest to chwila nie gra.
  5. Miłość jest piękną chorobą, która pada na serca dwa.
  6. Prawdziwą miłość poznaje się po tym, że nie można jej zniszczyć.
Wszystko według Harmonogramu było zrealizowane.

Na pianinie z dobranym świetnie repertuarem wystąpił – Mikołaj Borkowski, uzdolniony i bogaty duchowo. Małych artystów występujących pod kierunkiem Asi Łągiewki spotkała w tym dniu miła ceremonia – pasowanie na tancerzy. Ceremonii tej dokonali z Dyrektor GOK, nasi wcześniej wymienieni goście. Dobrze prezentowali się pozostali artyści: ZPIT „Kłomnickie Płomyczki” grupa starsza z Rzeszowem, Polką Pszczyńską i folklorem miejskim – Polką Warszawską. Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Klepisko” wystąpił wraz z druhnami i młodymi z w/w zespołu w „Oczepinach” (fragment z obrzędu „Wesele kłomnickie”)według pierwszych drukowanych relacji z terenów radomszczańskich z 1874 roku do scenariusza i prowadzenia Mieczysława Tkacza.

Animacje, konkursy walentynkowe z nagrodami, przypadły do gustu wszystkim bez względu na wiek. Piosenki o miłości zaśpiewali członkowie Pracowni Teatralnej „Dratwa” – Piotr Woldan i Marta Gonera. Dyskoteka wypadła równie dobrze jak wcześniejszy program imprezy walentynkowej.
Zaangażowanie rodziców dzieci i młodzieży jest duże, co widać w sytuacji organizacji imprez okolicznościowych. Ciasta niczym z dobrych cukierni dodały do klimatu walentynkowego święta.

Podziękowania kierujemy do fotografa – Dawida Witczaka.

Przejdź do treści