Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach

Kłomnicki Jarmark Bożonarodzeniowy 2016

Wydarzenie to było wprowadzeniem w nastrój Świąt Bożego Narodzenia i na stałe wpisało się już w kalendarz imprez Gminy Kłomnice. Razem z Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich na imprezie zjawiło się blisko 30 wystawców: rękodzielników, artystów ludowych, rzemieślników oraz stowarzyszeń, które zaprezentowały ozdoby świąteczne oraz to wszystko, co w przygotowaniu Bożego Narodzenia może się przydać w każdym domu.

 

W dodatku przepięknie ozdobione stoły oraz suto zastawione były oznaką nieodpartej chęci by być w tym dniu razem ze sobą w gronie organizatorów, uczestników, artystów, odwiedzających nas. Uroczystego otwarcia Kłomnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego dokonał Organizator – Wójt Gminy Kłomnice – Piotr Juszczyk.

 

Wielu artystów z naszych zespołów występowało, solistów, Orkiestry Dęte OSP: Karczewice – Garnek i Kłomnice. Zbigniew Chłopecki z programu „Ostoja”, który plenerowo warzył przy cieple rozpalonych ognisk – gulasz myśliwski. Częstochowska Kapela Biesiadna „Grupa Romana” , która wystąpiła na koniec jaramrku, spodobała się szalenie zgromadzonej publiczności.

 

XI Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy Anioły z masy solnej i Pierniki pod Patronatem Poseł na Sejm RP Lidii Burzyńskiej na Kłomnickim Jarmarku Bożonarodzeniowym wyzwolił wyjątkową radość z form konkursu i ilości zwycięzców oraz świetnej frekwencji publiczności. W przerwie między kategoriami wiekowymi konkursu wystąpił – Piotr Woldan z Zawady. Spośród gości: Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska, członek Zarządu Powiatu – Jan Miarzyński, Dyrektor ROK w Częstochowie – Małgorzata Majer, Adam Worwąg – Przewodniczący Rady Gminy w Kłomnicach, Zastępca Wójta Gminy Klomnice – Adam Śliwakowski, Urszula Giżyńska – Redaktor Naczelny Gazety częstochowskiej.

 

Miło nam poinformować, że Kłomnicki Jarmark Bożonarodzeniowy , organizowany przez Wójta Gminy Kłomnice, zyskał przychylność nie tylko uczestników, ale i lokalnych przedsiębiorców, którzy wsparli nasze działania. Do nich należą: Bank Spółdzielczy w Kłomnicach, Robert Wójcik – Firma Urządzenia rekreacyjno-rozrywkowe ViV Garnek, Zbigniew Strach – Zakład Oczyszczania Miasta, „Niezapominajka” – Gospodarstwo Agroturystyczne – Mirosław Ślęzak Garnek, Sklep „Mrówka” Garnek, Grzegorz Rachwalik – radny Gminy Kłomnice, Koła łowieckie: „ Łowiec” Radomsko, „ Jenot” Częstochowa, „Cyranka” Sosnowiec, „Lis” Dąbrowa Zielona „Łoś” Częstochowa. Państwo Dariusz i Aneta Kozakiewicz – Kłomnice, Sklep Evita Kłomnice.

 

Organizatorzy: GOK i ZS oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Kłomnice w Kłomnicach przy współpracy Stowarzyszenia „Gruszka” w Rzerzęczycach, Koła Pszczelarskie z Kłomnic i z Garnka oraz z PZW okręg Częstochowa.

 

Media NTL Radomsko, Radio Katowice, TV Orion , Radio Ankra, Radio Fiat, Gazeta Częstochowska, częstochowskie 24, Nowa Trybuna częstochowska, Brać Łowiecka, Gazeta Kłomnicka.

Przejdź do treści