Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach

Akcja Wakacje

Akcja Wakacje od 28 lat jest ofertą Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach niezwykle popularną! Każdego roku korzysta z niej wiele dzieci a także młodzież. Różne formy jakie przygotowujemy są zawsze ciekawe, różnorodne i niepowtarzalne. Uczestnicy Akcji Wakacje nigdy się nie nudzą!

Na NUDĘ nie ma czasu!

 

Prowadzimy zajęcia:

 

  • plastyczne – warsztaty Szalonej Kredki- zawsze bardzo kreatywne, pełne radości, koloru;
  • teatralne – teatr cieni, etiudy, ćwiczenia dykcji, podczas których zawsze panuje pełne skupienie, zaangażowanie, czasem trema i oczywiście gromkie brawa;
  • ruchowe, taneczne – układy taneczne to już tradycja, zabawy w rytm muzyki kocha każdy uczestnik Akcji Wakacje;
  • sesja zdjęciowa – to nie tylko robienie zdjęć! To rzetelne przygotowanie modeli – peruki, stroje, rekwizyty! Zawsze profesjonalnie!

 

Organizujemy wycieczki:

 

  • rowerowe na terenie naszej gminy, ale również poza nią, poznajemy szlak sławnej rodziny operowej Reszków (Garnek, Borowno, Skrzydlów) – uczymy się i dowiadujemy się jaka jest historia naszego regionu. Plaża w Rzekach Wielkich to zawsze cel kilu wycieczek – piłka plażowa, woda i słońce, Skała Miłości i inne atrakcje w Mstowie! Odwiedzamy miejsca bliskie i odległe – zawsze w kasku – BEZPIECZNIE!
  • autokarowe do wielu ciekawych miejsc, odwiedziliśmy już między innymi: JuraPark w Krasiejowie, Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Zamek w Ogrodzieńcu, Zamki w Bobolicach i Mirowie, Zamek w Olsztynie, basen SOLPARK w Kleszczowie, basen w Tarnowskich Górach, Góra Kamieńsk – tor saneczkowy i wyciąg krzesełkowy, muzeum Zapałek w Częstochowie, Planetarium przy Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, kino Cinema City w Częstochowie, miasto Opole – Zoo, amfiteatr, muzea, rynek. W wielu miejscach byliśmy kilkakrotnie i na pewno jeszcze tam wrócimy.

 

Jedną z największych atrakcji Akcji Wakacje jest niepodważalnie JARMARK GARAŻOWY – podczas którego dzieci wymieniają się przedmiotami lub sprzedają je za przysłowiową złotówkę.
Impreza Integracyjna tradycyjnie kończy Akcje Wakacje, to moment w którym dzieci prezentują swoim rodzicom, babciom i dziadziusiom to co zrobiły lub czego się nauczyły podczas zabawy w GOK-u. Zawsze jest zabawnie, miło i rodzinnie.

Ponadto podczas naszych zabaw zawsze organizujemy gry i zabawy sprawnościowe, konkursy z nagrodami.

Możemy z przyjemnością powiedzieć, że my jako pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach na Akcję Wakacje czekamy cały rok!

 

Ahoj Przygodo! 

 

Oto fotorelacja z Akcji Wakacje 2017!

fot. Marta Gonera

Przejdź do treści