Wystawa modeli wojskowych

Miło nam zaprosić wszystkich na wystawę modeli wojskowych Zbigniewa Kowalczyka.

Celem uprzystępniania form prac – modeli wojskowych jest:
• Rozwijanie i kształtowanie zainteresowań modelarskich
• Popularyzacja modelarstwa samolotów i okrętów oraz wymiana doświadczeń wśród dzieci, młodzieży i dorosłych
• Zaznajomienie społeczeństwa z talentem i pasją mieszkańca Gminy Kłomnice – Zbigniewa Kowalczyka, zamieszkałego w Pacierzowie

Od dzieciństwa przejawia Pan Zbigniew Kowalczyk zainteresowania modelarskie. Pieczołowicie skleja, maluje, poprawia, słowem pielęgnuje. Miniatury jak żywe. Pamiętające chwile grozy, ale też wzlotów, więcej bohaterstwa na morzu i w powietrzu.
Pasja Pana Zbigniewa Kowalczyka istnieje od 1982 roku do chwili obecnej. Rok 2014 nie był przychylny dla niego. Wypadek, cierpienie i ból ukoiła pasja, którą ożywia, ceni, która daje mu siłę i moc w pokonywaniu wszelkich trudności. Wzbogaca jego osobowość i daje wzór do naśladowania we wszelkich takich i podobnych pięknych zainteresowaniach innym młodym ludziom. Zapraszamy do zwiedzenia wystawy. Wyczerpujących informacji udzieli autor wystawy – Zbigniew Kowalczyk w dniu 21 i 22 maja (sobota i niedziela).

P.S. Cel osiągnięty, zwiedzający wystawę zadowoleni. Być może kolejna z większym rozmachem, więcej modelarzy połączyć może wysiłek zgromadzonego dorobku modeli latających i nie tylko!