Wyjątkowy Koncert Symfoniczno-Oratoryjny pamięci Reszków.

W dniu 19 czerwca w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Garnku odbył się wyjątkowy Koncert Symfoniczno-Oratoryjny w 99. rocznicę śmierci Edwarda Reszke i 1050 rocznicę Chrztu Polski. W koncercie wystąpiła Orkiestra Symfoniczna i Chór Mieszany Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego oraz Chór Archikatedry i Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie „Basilica Cantans”, dyrygował Zygmunt Nitkiewicz. Muzycy zaprezentowali m.in. III Litanię Ostrobramską Stanisława Moniuszki oraz fragmenty polskich oper „Halka” i „Straszny Dwór”.Koncert został zorganizowany przez Fundację im. Edwarda, Jana, Józefiny Reszków oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach przy współudziale Parafii Katolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Garnku, Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Zespołu Szkół im. B. Prusa w Garnku, Koła Gospodyń Wiejskich „Garnkowianki”, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Garnku oraz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Kłomnicach. Patronat honorowy nad koncertem objęli Marszałek Województwa Śląskiego, Starosta Częstochowski, Wójt Gminy Kłomnice oraz Proboszcz Parafii w Garnku. Koncert został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Śląskiego, Powiatu Częstochowskiego i Gminy Kłomnice.