Wakacyjna Wycieczka do Ogrodzieńca

Wakacyjna wycieczka do Ogrodzieńca

Letnie zwiedzanie Ogrodzieńca, w ramach Akcja wakacje, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach odbyło się 23. sierpnia b.r. Rano, po zebraniu organizacyjnym w GOK-u, przeprowadzonym przez Panią Renatę Krawiec – organizatora wycieczki, dzieci wraz z opiekunami: Karoliną Gonerą i Oliwią Politańską wyruszyli autokarem wycieczkowym do Ogrodzieńca. Po przybyciu na miejsce i spotkaniu z przewodnikiem – Jerzym Górką, grupa wraz z opiekunami rozpoczęła dwugodzinne zwiedzanie Ruin Zamku Ogrodzienieckiego. Dzieci poznały historię zamku oraz biografię kolejnych właścicieli twierdzy. Duże wrażenie wywarła na uczestnikach “Sala Tortur”, gdzie zachowane zostały oryginalne narzędzia służące do wymierzania okrutnych mąk tym, którzy byli nieposłuszni władcy. Kolejnym punktem programu wycieczki była osada na Górze Birów, gdzie zachowała się pierwotna chata dawnych wojowników. Uczestnicy wycieczki poznali historię życia ówczesnych osadników oraz tradycje i zwyczaje tamtejszej ludności. Po zwiedzeniu osady, był czas wolny, który dzieci przeznaczyły na lody i zakup pamiątek. Na zakończenie wycieczki, grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia, po czym o godz. 15:00 wyruszyła autokarem w drogę powrotną.Dzięki sprzyjającej aurze pogodowej, wyjazd zapewnił młodzieży wiele radości, wspomnień i niezapomnianych wrażeń.

Oliwia Politańska, stażystka w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach