Świąteczny Konkurs na Pierogi Wigilijne

Regulamin konkursu kulinarnego

Świąteczny Konkurs na Pierogi Wigilijne

1. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach.
  2. Konkurs odbędzie się w ramach Kłomnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który będzie miał miejsce dnia 9.12.2023r. od godziny 15:20– 17:30 na Hali Sportowej w Kłomnicach.
  3. Cele konkursu:

– kultywowanie tradycji i dziedzictwa polskiego

– promocja potraw kuchni świątecznej

– doskonalenie własnych przepisów

– wymiana doświadczeń kulinarnych

– stworzenie okazji do zaprezentowania własnej kreacji kulinarnej

1. Warunki uczestnictwa:

– konkurs skierowany jest do Wystawców Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023 oraz Uczestników Kłomnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

– każdy Wystawca oraz Uczestnik może zaprezentować jedną wersję dania konkursowego.

– Chęć udziału w konkursie  należy zgłosić w dniu Jarmarku, o godz. 15.20 do organizatora Jarmarku.

1. Kryteria oceny:
    – zgodność z tradycją

– smak i oryginalność
– kreatywność

– estetyka zaprezentowania

1. Organizatorzy powołają Komisję Konkursową, która dokona oceny pierogów wigilijnych oraz

przyzna miejsca i wyróżnienia.

Decyzja Komisji jest niepodważalna.

1. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
  2. Potrawę konkursową należy dostarczyć w dniu Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023r.

– 9 grudnia 2023 r., po wywołaniu przez prowadzącego, do stołu należącego do komisji.

1. Ogłoszenie wyników nastąpi ok. godz. 17:20-18:00, podczas trwania Kłomnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023 r.