Sukces Zespołu Klepisko

Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Klepisko” w dniu 12 maja 2015 r. występował w Chorzowie. Na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury wystąpiło 745 uczestników z ponad 40 małych i dużych miejscowości.Jury w składzie: Janina Dygacz, dr Karolina Banach (muzyk, ZPiT „Śląsk”), Jan Marszałek ( choreograf, Dom Kultury Katowice – Południe), Tomasz Wrona ( pedagog, regionalista), Sławomir Jarzyna (muzyk, Bractwo Oświatowe ZG, pełnomocnik Zarządu ZG ds. „Śląskiego Śpiewania”) oceniło najlepszych wykonawców wyłonionych w przesłuchaniach rejonowych. Wśród wykonawców którzy znaleźli uznanie w oczach jury, znalazł się również nasz zespół, który został oceniony otrzymując 3 miejsce i w dniu 11 czerwca 2015 r. zaprezentuje się w Koszęcinie, podczas Koncertu Galowego gdzie odbierze nagrodę.