Prapremiera w reżyserii Dawida Chybalskiego i jeszcze trzy w jednym

Teatralny Dzień Dziecka

Nieco zmieniona adaptacja przez Dawida Chybalskiego według tekstu Jana Brzechwy, dodane nowe sceny, wartkość akcji spowodowała żywość spektaklu. Gra świateł, dobra muzyka i gra aktorów sprawiła przednią zabawę. Skromna scenografia, wszystkie rekwizyty przydatne dla podkreślenia epizodów z życia głównej bohaterki Pchły Szachrajki, którą w sposób mistrzowski odtworzyła Marta Gonera, stażystka GOK w Kłomnicach, absolwentka ALA w Częstochowie. Pozostali adepci sztuki teatralnej wypadli dobrze, starając się integrować w spektaklu z postaciami, przez grę słów, taniec, ruch, stroje kolorowe, jak światła reflektorów, które przyświecać będą jeszcze w terminach spektakli 2 czerwca dwukrotnie, na które po prapremierze zapraszamy w reżyserii Dawida Chybalskiego, pod opieką Katarzyny Sosnowskiej , z rolą główną Marty Gonery oraz Piotra Woldana, Elizy Niteckiej, Julii Matuszczyk i Izy Reterskiej, Kasi Sosnowskiej.

Trzy spektakle wciągu dwóch dni obejrzało 270 dzieci ze szkół: z Kłomnic, Garnka i naszych przedszkoli: z Rzerzęczyc. Witkowic, Rzek Wielkich, Kłomnic. 1 czerwca event na terenie rekreacyjno – kulturalnym „Tęczowa Kraina”. Uroczystego otwarcia dokonali: Zastępca Wójta- Adam Śliwakowski i Dyrektor GOK w Kłomnicach – Katarzyna Sosnowska. Pośród programu – konkursy i animacje dla dzieci, szczudlarka, Shrek, Minionek i wata cukrowa. Krótka scena ze spektaklu „Pchła Szachrajka” w wykonaniu Marty Gonery i Dawida Chybalskiego.

Nagrodami i słodyczami obsypani byli przez Sekretarz Gminy Kłomnice – Barbarę Mizerę (profilaktyka – Komisja Przeciwdziałania Problemów Alkoholowych ).