Podsumowanie Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Marszowej RÓWNY KROK

POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I MARSZOWEJ

Pod patronatem STAROSTY POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

„RÓWNY KROK” Kłomnice 2020

W dniu 11 listopada 2020r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach odbyło się rozstrzygniecie Powiatowego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Marszowej „RÓWNY KROK” Kłomnice 2020. Istniejące warunki spowodowane przez COVID-19 nie pozwoliły by można było zorganizować Galę rozdania nagród najlepszym na żywo, wiec została zorganizowana wersja online. Celem festiwalu było rozbudzenie u wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki. Zainteresowanie i przypomnienie piosenek żołnierskich i marszowych, z których większość stała się przebojami i towarzyszy nam podczas wielu wydarzeń narodowych, patriotycznych i wojskowych. Rozwijanie wrażliwości muzycznej. Promocja młodych wokalistów.

Festiwal w pierwotnej formie miał składać się z trzech etapów jednak zaistniała sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że skrócono go do dwóch etapów.

Pierwszy etap polegał na nadesłaniu filmu z wykonywanym utworem do Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, drugim etapem była Gala Finałowa i wręczenie nagród.

Nadesłane wykonania oceniało jury w składzie:

– Pan Karol Ostalski –  trener, muzyk, pedagog, animator kultury, edukator,  Naczelnik Wydziału Organizacji, Rozwoju i Gospodarki Mieniem w Starostwie Powiatowym w Częstochowie.

– Pan Dariusz Pikor –   muzyk, instruktor, kapelmistrz Orkiestry Młodzieżowej w Dąbrowie Zielonej, muzyk Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego w Krakowie.

Ocenie podlegał: dobór repertuaru, umiejętności wokalne, interpretacja utworu, ruch sceniczny, strój,  charakteryzacja i oddanie klimatu piosenki.

W Festiwalu zaprezentowało się 22 uczestników z Powiatu Częstochowskiego w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria pierwsza – soliści 7 – 9 lat. Swoje wykonania nadesłało 9 uczestniczek, a Jury nagrodziło:

Miejsce 1 –  Michalina Juchnik – Czy wojna jest dla dziewczyn.

Miejsce 2 – Milena Bąk – Bo w piechocie fajno jest.

Miejsce 3 – Lena Figler – Po ten kwiat czerwony.

Wyróżnienia: Amelia Nićka – Flaga i Rozalia Cieśla – Przybyli ułani pod okienko.

Kategoria druga – soliści 10 – 14 lat. W tej kategorii znalazło się 13 wykonawców, a Jury nagrodziło:

Miejsce 1 – Emilia Walasik – Dziewczyna z granatem.

Miejsce 2 –  Nela Kucharczyk – Zośka.

Miejsce 3 – Kinga Kipigroch – Dziś idę walczyć mamo.

Wyróżnienia : Sandra Harabas – Wrócą chłopcy z wojny; Bartosz Bąk – Gdy piosenka szła do wojska;

Zuzanna Niedzielska – Szary mundur

Wszyscy nagrodzeni zaprezentowali na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach podczas Gali Finałowej online w dniu 11 listopada 2020r. Wykonania najlepszych  można zobaczyć na platformie YOUTUBE –  https://www.youtube.com/watch?v=_04LFi8I2jI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3PBSBifvVsGyLiStY-BjCbsWXikFBYl3FJ1opc8IllhLE1Dzh6zypNWx4

GRATULUJEMY wszystkim nagrodzonym i DZIĘKUJEMY za zainteresowanie naszym festiwalem.