Niech dobry los kłania się w pas Zespołowi Klepisko

Bez większych splendorów a dla większej satysfakcji zespół „Klepisko” czynił i czyni zjawiska artystyczne, istotne dla zachowania naszej narodowej duchowości i kultury. Mieczysław Tkacz miał szczęście, że spotkał takich ludzi , którzy chcieli tego samego co on! Jerzy Maksymiuk powiedziałby: nieźli śpiewacy, ale dobrzy ludzie! Aby podkreślić uznanie dla kunsztu wokalno-muzycznego i osobowości członków Folklorystycznego Zespołu Śpiewaczego „Klepisko” , którzy obchodzili finał Jubileuszu 35 lecia działalności artystycznej przybyli gości, których w imieniu bohaterów w sposób szczególny powitałam.

1. Poseł na Sejm RP – Lidia Burzyńska.

2. członek Zarządu powiatu częstochowskiego – Jan Miarzyński

3. Radni powiatowi

4. Przewodniczący Rady Gminy – Adam Worwąg wraz z radnymi gminy Kłomnice

5. Wójt Gminy Kłomnice – Piotr Juszczyk

6. zastępca Wójta – Adam Śliwakowski

7. Skarbnik gminy – Danuta Sosnowska

8. Sekretarz gminy – Barbara Mizera

9. Dyrektor ROK w Częstochowie – Małgorzata Majer wraz z pełnomocnikiem Adamem Kołodzianem

10. Dyrektor MDK w Radomsku – Elżbieta Kwiatkowska

11. Akademia III wieku z Radomska – Jadwiga Stankiewicz

12. Dyrektor GOK w Kłomnicach – Katarzyna Sosnowska wraz z Pracownikami

13. Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłomnicach – Teresa Raźniak

14. Prezes Stowarzyszenia „Razem na Wyżyny” – Jolanta Brzozowska – Ciura

15. Biuro Stowarzyszenia „Razem na Wyżyny” – reprezentowała Halina Pruciak

16. Prezes Fundacji E.J.J. Reszke w Garnku – Robert Kępa.

17. Prezes Banku Spółdzielczego w Kłomnicach – Barbara Dominiak

18. Przewodniczący Rady Nadzorczej w Kłomnicach – Jan Milc

19. Prezes OSP w Kłomnicach – Stanisław Piech

20. Przew. PZEiR w Kłomnicach Ryszard Całus

21. Proboszcz Parafii pw. Św. Marcina w Kłomnicach – kanonik Mirosław Turoń

22. Proboszcz Parafii pw. Św. Piotra i Pawła Zawadzie – ksiądz Szczepan Wylaź

23. Dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy Kłomnice

24. Zespół Obrzędowy Grusza z Rzerzęczyc

25. Zespół Pieśni i Tańca „Kłomnickie Płomyczki”

26. KTT Styl w Kłomnicach.

27. Krzysztof Wójcik – badacz historii lokalnej, autor wielu książek redaktor Gazety Kłomnickiej

28. Przedsiębiorcy lokalni: Czarbud – Cezary Zatoń i Dom-Mar – M. I J. Wąsikowscy

29. Nie z imienia nie z nazwiska – przyjaciele, sympatycy zespołu. Weterani amatorskiego ruchu ludowego z Zespołu

Klepisko.

Wzruszający moment, a przede wszystkim jakie to szczęście dla Zespołu „Klepisko” móc obchodzić Jubileusz, z założycielką zespołu – Przewodniczącą KGW – Cesławą Szymczyk. Brawo!

Koncert bardzo udany, czterokrotnie z repertuarem dopasowanym do okoliczności występowali jubilaci: chór, soliści. Akompaniowali: skrzypce i keybord : Beata Garbarz -Hebda i akordeon – Lech Łęgowik. Miejsce imprezy – Nova Stodoła w Kłomnicach. Atmosfera przednia.Scenografia skromna, ale związana z charakterem imprezy. Jedno niezaprzeczalne, folklor, który nie jest jak eksponat zamknięty w muzeum, on wciąż żyje, jest barwny, żywy, prosty, w sposób bezpośredni działa na ludzi. Ceremonia składania życzeń i gratulacji przez gości oraz wpisywania dedykacji w kronice należy do rutynowych, choć eleganckich powinności.Ważnym punktem programu jubileuszowego jest odśpiewanie 100 lat, oryginalnie zrobiła to Elżbieta Łągiewka włączając autentyczny utwór na tę okoliczność. Szampan dopełnił życzeniom. Tort był słodką niespodzianką, na którą wszyscy czekali. Kroili i częstowali: Mieczysław Tkacz z solistką, która najdłużej należy do zespołu i najwięcej posiada sukcesów – Ireną Janus. Podziękowania i słowa rozgrzewające do dalszej współpracy skierowała do wszystkich gości, organizatorów, solistka – Halina Zając.Było i dla ciała, i dla ducha wiele, dzięki takiej jak ta okoliczności – Jubileuszu działalności artystycznej Folklorystycznego Zespołu Śpiewaczego „Klepisko” prowadzonego od początku – rok 1980 przez Mieczysława Tkacza, nauczyciela spod kieleckiej wsi, kłomniczanina, człowieka na miarę Miarki (tak pisał Maciej Konrad Ziembiński w Gazecie Rolniczej z dnia 18 października 1995 roku). Przed nimi wiele jubileuszy!