Nie starzeje się Akcja Wakacje

Akcja Wakacje 2016 w GOK Kłomnice.
To cykliczna impreza dla dzieci i młodzieży , na którą czekaja cały rok. Program bardzo bogaty, rekrecyjno-sportowa forma: wycieczki rowerowe jako swego rodzaju bezpośredni kontakt w poznaniu środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii, autokarowe do Opola i Ogrodzieńca. Podnoszenie sprawności fizycznej przez aktywny udział korzystania z form pracy z dziećmi oraz integracja pośród uczestników przyświeca Akcji Wakacje GOK w Kłomnicach.Od poniedziałku 27 czerwca współpracujemy z wszystkimi chętnymi dzieci z całej gminy, prawie z wszystkich miejscowości.Odbywają się zajęcia teatralne, choreograficzne, plastyczne. Kłomnicka Noc Wakcyjna dostarczyła wiele emocji. Malowanie kostiumów i organizacja happeningu wyzwoliła w uczestnikach ekspresję, i otworzyła ich w grach dramatycznych – teatru dzieci i młodzieży. Nocne oglądanie filmów i sen z dala od rodziny, w wielkiej sali, dał wszystkim możliwość poczucia samodzielności, integracji. Było też czytanie bajek i baśni, na podstawie, których powstały prace plastyczne. Poszukiwanie skarbów w „tajemniczej komnacie” wymagałao od poszczególnych dziecięcych drużyn odwagi, bystorści umysłu, a nawet umiejętności logistycznych.Wszystko się udało, więcej nagrodzeni słodyczami wspominają atrakcje Wakacyjnej Nocki w naszej instytucji.Poznanie Rzek Małych i plaży oraz pierwsza kąpiel była przyjemnością. W Adamowie kontakt dzieci z Manufakturą Mlekiem Płynącą rozszerzył horyzonty edukacyjne o hodowli kóz, atmosferze gospodarstw i wyglądzie współczesnych wsi, ludzi z pasją i autentycznym zacięciem artystycznym, osiadłych na naszych terenach, które je pięknie promują. Przez Rzęrzęczyce, Niwki do Mstowa, atrakcyjna miejscowośc na Jurze krakowsko-częstochowskiej. Zwiedzenie miejsc ciekawych, wędrówka do Skały Miłości i żródełka, Sanktuarium Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia, klasztor, park wywarł na dzieciach nizapomniane wrażenia.Na zakończenie Teren Rekreacyjno- Kulturalny „Tęczowa Kraina” w różnych terminach, ale ten kończący zajęcia wakacyjne w dniu 9 lipca. Pisząc to wszystko dzień przed wycieczką do Opola zapraszam wszystkich w sobotę o godzinie 10.00 do „Tęczowej Krainy” przyjdźcie proszę, bez względu na wiek. Impreza Integracyjna, w programie Jarmark Garażowy,wymienić się można, lub sprzedać. To co znudziło się z szafy, lub biżuteria, obuwie, zabawki i inne można sprzedać, lub wyminenić się. Teatr podwórkowy, taniec, plastyka, atrakcje inne, grill i być może festiwal ciast. To wszystko w dniu 9 lipca – zapraszamy.

P.s. Kolejne dni bardzo interesujące z powodu wycieczki autokarowej do Opola, w programie: ZOO, Amfiteatr, Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki, zielony mostek, fontanna, katedra z kaplicą Piastów opolskich. Tuż po wycieczce przygotowania do imprezy w „TęczowejKrainie”, na którą w sobotę dnia 9lipca o godzinie 10.00 szczerze namawiamy z całymi rodzinami. Wiele atrakcji, zabaw i animacji, występów, Jarmark Garażowy, ciasta, ciastka, grill.