Aktualności

Konkursy, Przeglądy i Sukcesy

Pomimo trudnego okresu związanego z pandemią konkursy i przeglądy zmieniły swoja formę i charakter. Większość odbywa się na zasadzie on-line lub bez publiczności. Jest to nowe wyzwanie dla organizatorów i występujących, ale zespoły nie poddają się i biorą udział w tych wydarzeniach.
Zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach również podjęły to wyzwanie, nagrywały swoje występy i stanęły w szranki z innymi zespołami mile zaskakując i odnosząc sukcesy.
Jako pierwszy sukces w takiej formie odniósł Zespół Śpiewaczy „Zdrowianki” ze Zdrowej zdobywając wyróżnienie na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki dla Seniorów „JURA SENIOR FESTIVAL” Poręba 2020. Występy w Porębie oceniało jury w składzie: Mariusz Kalaga, Grzegorz Poloczek, i Jacek Silski.
Kolejne sukcesy w konkursach on-line odniosły również najmłodsze nasze wokalistki prowadzone przez instruktorkę wokalu w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach Panią Sylwie Koblańską. Na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej Łazy 2020 o Lena Figler drugie miejsce, a Emilia Walasik wyróżnienie. Występy ocieniali: Gabriel Fleszar, Alicja Janosz i Ania Rusowicz.
Pozostając przy najmłodszych kolejnym sukcesem w tym roku i pierwszym miejscem za Walc Winobraniowy może pochwalić się wspomniana już Lena Figler, podczas 11 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Aranżację do utworu przygotował Pan Łukasz Kumor instruktor zajęć z pianina w GOK w Kłomnicach. Ten konkurs oceniała między innymi Krystyna Prońko.
Wracając do zdobyczy seniorów, kolejnymi sukcesami może pochwalić się Zespół śpiewaczy „Klepisko” zdobywając na Spotkaniach Folklorystycznych „ETNOSTRADA” w Częstochowie pierwsze miejsce. Wśród wyróżnionych zespołów na tym festiwalu znalazły się również Zespól Śpiewaczy „Zdrowianki” ze Zdrowej i Zespół Obrzędowy „Grusza” z Rzerzęczyc.
Zespół Obrzędowy „Grusza” uczestniczył również w 35 Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Sama nominacja zespołu do Bukowiny jest wielkim sukcesem. Zespół zaprezentował tam obrzęd pt. „U nowego sołtysa”.
Obecnie zespół Grusza wysłał również nagranie kolejnego nowego obrzędu pt. „ W izbie u szewca Morcina” na Konkurs do Katowic Szopienic. Zespól swoim obrzędem zajął trzecie miejsce w Katowickim Kalendarzu Obrzędowym.
Składamy Gratulacje wyróżnionym zespołom i wokalistom życząc dalszych sukcesów scenicznych.

link do nagrania Zespołu Grusza – https://www.youtube.com/watch?v=dLuSk-CmXwk

Przejdź do treści