Konfrontacje Teatralne

Tuż po nominacji do statuetek do pracy! Zespół Obrzędowy „Grusza” wziął udział w Konfrontacjach Teatralnych w Dąbrowie Zielonej, które odbyły się w dniu 28 lutego. Wystąpiły z obrzędem p.t. „Tajemnice Różańcowe” według Janiny Gołdy (zresztą cały repertuar opiera się na jej scenariuszach). Jak miło powspominać, bo przeciez na wsi tak właśnie było, to rzeczywiście teatr z pamięci, emocji, pasji.Jurorzy, równiez wdzięczni są za tak autentyczny przekaz zespołom obrzędowym, ku ocaleniu tradycji, zwyczajów, by młode pokolenie było świadome bogactwa wartości obrzędowych itp.Wystapiło kilka zespołów, gdzie tradycje są związane z wykonywaniem rzemiosła: wióry osikowe, wyplatanie koszyków, mat, robienie kwiatów.To zespół z Koziegłów. Ale wystapili również z Przyrowa i Dąbrowy Zielone, Cielętnik. Miła kameralna atmosfera, dobry poczęstunek i wysokie nagrody, są motywacją do owocnej współpracy. Integrować się będą, tym razem w dniu 21 marca , także w Dąbrowie Zielonej na Prezentacjach Potraw i Wyrobów Wielkanocnych. Wtedy będą występowac jako KGW z Rzerzęczyc i godnie reprezentować naszą Gminę Kłomnice.

R. Krawiec

A oto fotorelacja…