Aktualności

Koncert charytatywny

„Dawnych wspomnień czar”

W dniu 5 stycznia 2013 roku wielkie wydarzenie artystyczne: Koncert Noworoczny „Dawnych wspomnień czar” rozpoczął Przedszkolak z Kłomnic – Bartek Bąk kolędą p.t. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, z udziałem Zespołu Centurion i Zespołu „Klepisko”. Zespół „Centurion” powstał w 1967 roku z inicjatywy p. Tadeusza Juszczyka, przy współpracy m.in. P. Zbigniewa Szymczyka, P. Jerzego Wojtasińskiego „konstruktora gitar”, (wtedy tak ciężko było o sprzęt muzyczny) P. Jerzego Różyckiego. W swoim repertuarze mają własne kompozycje, ale też znajdują się polscy wykonawcy , m.in. Stan Borys, Czesław Niemen. Preferują dobrą polską muzykę rozrywkową. Przez wiele lat koncertów, festiwali, przeglądów zdobyli sukcesy z nagrodami i dyplomami, a przede wszystkim – aplauz publiczności. W tym dniu mogli liczyć na publiczność właśnie, dawnych fanów, sympatyków zespołu, rodzin i przyjaciół, którzy zachowali ich w pamięci, a tego styczniowego wieczoru byli mile oczarowani ich występem. Pośród występujących byli: bracia Tomasz i Mirosław Bugała (gitara akordowa i solowa), Marek Zając (instrumenty klawiszowe i wokal), Krzysztof Bińczyk (gitara i wokal), Krzysztof Wypych ( gitara i wokal – wyjątkowa kreatywność w sensie rekwizytów oraz kostiumu), Jerzy Różyczki (perkusja), Klemens Chrząstek(skrzypce) i Bogdan Siewierski(wokal). Dołączył do nich Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Klepisko” pod kierunkiem P. Mieczysława Tkacza.

Nie mogliśmy narzekać na doznania artystyczne.

Ich repertuar składał się z pięknych kolęd, Suity pieśni śląskich oraz subtelnych utworów z cyklu „Śpiew boski dar”. Akompaniowali: p. Beta Grabarz-Hebda (skrzypce) i Leszek Łęgowik (akordeon). No i ta niesamowita magia sceny, oświetlenie, prezentacje multimedialne- klimat noworoczny. Wszyscy jednakowo , szczerze, występujący i publiczność z ogromną świadomością, i wrażliwością solidaryzowali się na rzecz chorej solistki z Zespołu „Klepisko” – Marylki Kozy w nadziei  szybszej rehabilitacji – ile serce dyktuje i portfel pozwala! Ponadto jej koleżanka z Zespołu – Irenka Janus wykonała anioły z masy solnej, które zostały charytatywnie sprzedane. Więcej powiodło się sprzedać płyty z kolędami w wykonaniu Zespołu „Klepisko”.

A wszystko po to, by wesprzeć na lepsze z pięknym głosem – Marylkę Kozę, wierząc w rychłą poprawę jej zdrowia. Impreza zyskała ogromny aplauz publiczności, z świetną frekwencją i wyjątkowym wymiarem społecznym. Jest dobrą prognozą na dalszą działalność artystyczną w perspektywie większych koncertów, o czym z przyjemnością powiadomimy wszystkich czytelników.

Oto fotorelacja …

’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’[WPIMPINLINE:ae31ee951b4d4bfb5518e0fcdc064a83.jpg|width=’150’|height=’150’|alt=”

Przejdź do treści