Aktualności

Gala Powiatowego Konkursu-Kłomnice Aniołami i Piernikami stoją…

Gala Powiatowego Konkursu Bożonarodzeniowego – Kłomnice aniołami i piernikami stoją…

Miejsce spotkania w Kłomnicach w dniu 15 grudnia – magiczne z powodu udziału pięknych ludzi z trzynastu gmin powiatu częstochowskiego: Kłomnice, Dąbrowa Zielona, Olsztyn, Janów, Rędziny, Poczesna, Kamienica Polska, Przyrów, Starcza, Mykanów, Mstów, Blachownia , Kruszyna.

Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy odbywa się w kategorii dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Wielka Gala zwycięzców – aniołów z masy solnej i pierników – arcydzieł, jest podsumowaniem tego wspaniałego przedsięwzięcia, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kłomnicach. Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Powiatu Częstochowskiego.

Jurorzy, organizatorzy i uczestnicy spotkania finałowego podkreślają wspaniałe wykonawstwo, świetną technikę, oryginalność pomysłu oraz umiejętne zastosowanie naturalnych materiałów zdobniczych. Pierniki posiadają wyjątkowe walory smakowe, lukier zachęca paletą barw, cieszą oczy kształty świąteczne ciasteczek w postaci wspaniałej, piernikowej architektury architektury. Sporządzone statystyki konkursowe w roku 2013 wykazują: 460 sztuk aniołów z masy solnej w czterech kategoriach oraz 112 opakowań pierników, wykonane przez uczestników konkursu w trzech kategoriach wiekowych z trzynastu gmin powiatu częstochowskiego. Podczas tegorocznej VIII edycji konkursu zyskaliśmy nowych przyjaciół z Kamienicy Polskiej, Starczy i Kruszyny. Radość otrzymywania nagród przez wszystkich laureatów z rąk naszych gości dodała do prestiżu imprezie. Pośród gości znaleźli się: P. Lidia Burzyńska – radna Powiatu, a zarazem Dyrektor ZS w Skrzydlowie, P. Barbara Mizera – radna powiatu, a zarazem Dyrektor MOPS w Częstochowie, P. Jan Miarzyński z Zarządu Powiatu, a także radny powiatowy, P. Wanda Kusztal – Zastępca Wójta Gminy Kłomnice, P. Stanisław Matuszczak- radny gminy Kłomnice i sołtys z Kłomnic, P. Zbigniew Wawrzyniak – kierownik GOPS w Kłomnicach.

Ubogaceni przez doznania artystyczne i dzielenie się dobrem z dziećmi z biednych rodzin i z samotnymi starszymi ludźmi, przekazując pierniki (to uczynili po Gali – Pracownicy GOPS w Kłomnicach) możemy lepiej przeżywać najpiękniejsze, bo rodzinne Święta Bożego Narodzenia. Nasze dzieci z Ośrodka Kultury w Kłomnicach z Akcji Charytatywnej "Dzieci- Dzieciom" , te które tańczyły i śpiewały na początku Gali do piosenki "Mam fajnego Aniołka", tak jak i autorzy prac Powiatowego Konkursu Bożonarodzeniowego Anioły z masy solnej, należą do małych bohaterów, bowiem sprzedają w okresie przedświątecznym anioły, by za nie zakupić paczki żywnościowe dla dzieci z biednych rodzin, i rozwieźć je przed kolejnymi Świętami. Zwykle to wypada przed Niedzielą Palmową. Bardzo pożyteczny konkurs, składający się z wielu celów, gdzie oprócz talentów wytwarza się nić sympatii, porozumienia z innymi uczestnikami, nierzadko z odległych gmin.

Ten właśnie konkurs sprzyja integracji uczestników i beneficjentów oraz wyzwala dobroć i talent, których nie da się ani wycenić, ani przecenić a jedynie uprzystępniać i upowszechniać.

Jeśli chcecie do nas dołączyć, to z taką samą życzliwą dobrocią w sercu, wrażliwością i nieukrywaną najlepszą profesjonalną amatorską zachętą, jaką posiadają uczestnicy Powiatowego Konkursu zapraszają – Organizatorzy!

P.S. Wdzięczni jesteśmy wspaniałym darczyńcom: Panu Tomaszowi  Drab – Sklep Evita w Kłomnicach i włączenie się w Charytatywną Akcję "Dzieci-Dzieciom" a, tym samym przewiezienie Wolontariuszy do NTL Radomsko – Panu Cezaremu Zatoniowi – Firma Przewozowa z Kłomnic.

 

’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’[WPIMPINLINE:daad8d509446c856e52d79f897232876.jpg|width=’150’|height=’150’|alt=”

Przejdź do treści