Aktualności

Dzielmy się radością pomagania

W dniu 11 lutego odbyła się Impreza charytatywna na rzecz Marka Maklesa, który w czerwcu 2017 roku uległ wypadkowi. Doznał licznych złamań w obrębie kręgosłupa i klatki piersiowej.

Do 8 stycznia przebywał na oddziale rehabilitacyjnym w Reptach, teraz wrócił do domu i walczy o powrót do sprawności.

Aby walka zakończyła się sukcesem, potrzebuje specjalistycznego sprzętu i dalszego leczenia. Na razie rodzina stara się zapewnić mu warunki do samodzielnego życia. Jest bardzo pogodnym człowiekiem. Mimo niepełnosprawności walczy z ograniczeniami i ciężko pracuje.

Marek był człowiekiem bardzo aktywnym. Myśliwy, wędkarz, organizator wielu inicjatyw,  dla swojej miejscowości, a przede wszystkim mąż, tata i dziadek. Żona Ilona, córki Daria i Klaudia oraz wnuczka Nela. Jest synem naszej kierownik Zespołu Obrzędowego „Grusza” z Rzerzęczyc – Marianny Makles.

W niedzielę w  Szkole Podstawowej w Rzerzęczycach kwestowaliśmy na rzecz pana Marka Maklesa z Rzerzęczyc, który uległ wypadkowi. Wielu artystów śpiewało, grało i tańczyło w celu zebrania jak największej ilości pieniędzy niezbędnych do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Udało się zebrać niebagatelną sumę ponad 6000 zł.

Gorące podziękowania dla KGW za ciasta. Wszystkim, którzy pomogli zorganizować tę imprezę!  Panu Markowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Darczyńcy, którzy przyczynili się do zebrania wymienionej kwoty to Fundacja FILARY z prezes Barbarą Kuśmierską, firma INWESTOR Barbara Kuśmierska, firma BCE Katarzyna Drogosz, MMKM STUDIO z Konopisk, Paweł Leśniak firma LESTRADA.

Przejdź do treści