Był taki Jarmark 13 marca w GOK

Tradycje są bardzo ważne w życiu każdego narodu.

Najbardziej rozpowszechnione w naszej kulturze są tradycje związane z Bożym Narodzeniem i Świętami Wielkanocnymi. Mają one wiele cech wspólnych, gdyż podkreślają nasz narodowy charakter, naszą polską gościnność, serdeczność i głęboką pobożność.W GOK w dniu 13 marca odbył się Kłomnicki Jarmark Wielkanocny przy współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Gminy Kłomnice. Uroczystego otwarcia Kłomnickiego Jarmarku Wielkanocnego dokonał Wójt Gminy Kłomnice – Piotr Juszczyk. Wprowadził gościa – Poseł na Sejm RP Lidię Burzyńską. Przekazała wszystkim najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Był taki Jarmark 13 marca w GOK.

Z pieśniami wielkopostnymi wystąpił Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Klepisko” z akompaniamentem: skrzypce – Beata Garbarz -Hebda i akordeon – Lech Łęgowik. Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszą Palmę i Koszyczek Wielkanocny dostarczyło organizatorom, zwycięzcom, wielu emocji, a wszystkim wystawcom sukcesów w handlu z powodu dobrej frekwencji uczestników z innych gmin powiatu częstochowskiego. Do miłych odczuć zwycięzców należy otrzymywanie nagród i dyplomów z rąk znanych gości ze środowiska lokalnego: Wójt gminy Kłomnice- Piotr Juszczyk, Przewodniczący Rady Gminy – Adam Worwąg, członek Zarządu Powiatu częstochowskiego – Jan Miarzyński, zastępca Wójta – Adam Śliwakowski, p.o. Dyrketor GOK w Kłomnicach- Jarosław Policiński. Z występów na uwagę zasługuje również udział Zespołu Muzyczno-Wokalnego z ZS w Kłomnicach. Są to dzieci i młodzież w wieku od 9 do 13 lat, prowadzone pod kierunkiem Krzysztofa Jabłońskiego.

Z pieśniami pasyjnymi wystąpił Zespół Śpiewaczy KGW ze Skrzydlowa pod kierunkiem Elżbiety Łągiewki. Stoły prezentujące potrawy wielkanocne przygotowane przez KGW Skrzydlów i KGW Rzerzęczyce, poświęcone przez Księdza Proboszcza Parafii – Mirosława Turonia i Księdza wikariusza – Mariusza Skrzypczyka zrobiły furorę. Świetnie podane i wyjątkowo smaczne, świadczą również o kultywowaniu tradycji dziedzictwa kulinarnego naszych zaradnych gospodyń.

Był taki Jarmark 13 marca w GOK …

Warsztaty plastyczne poprowadzone przez Martę Gonerę zrobiły niesamowite wrażenie plastyczne na wszystkich. Wyjątkowo pomysłowa instalacja plastyczna, zachęcała wprost do korzystania z nauki malowania pisanek i robienia kraszanek, z nagrodami w dodatku! Bibeloty, stroiki, palmy i koszyki wielkanocne, jak żywe obrazy z regionalizmem kusiły i zachęcały, by je posiadać na zawsze! Więcej skosztować smakołyków: ciast, bab wielkanocnych, mazurków upieczonych przez Grupę Rękodzielnictwa Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Kłomnice – trzeba było po prostu przyjść na Jarmark do GOK. Nasze KGW, dojrzałych wystawców i twórców naśladuje z sukcesami młode pokolenie. Warsztaty tkackie realizowane z projektu „Od owieczki do zapaski i obrazka” z udziałem uczennic z ZS w Kłomnicach. Klub Bardzo Młodych Gospodyń Wiejskich ze Skrzydlowa. Choć ciasno to jednak wyjątkowy urok. Merytorycznie i organizacyjnie zrealizowane przedsięwzięcie: dla odbiorców, naszych lokalnych wystawców, występujących, gości. Warto było pokonać nawet najmniejsze trudności, z malkontentami niektórej części społeczeństwa.

Ale za to są darczyńcy

Jak my czują potrzebę organizacji imprez, takich jak ta. Za to jesteśmy im wdzięczni, przedsiębiorcy lokalni do których należą: P.Tomasz Drab, P. Błażej i Marek Ligoccy, P.Sylwester Nierobot oraz pracownicy CIS w Kłomnicach i członkowie ZR PZEiR w Kłomnicach.Ponadto nasi wolontariusze: Emilka Kugiel i P. Anna Kowalik. NTL Radomsko dopełniło atmosfery artystycznej i wyjątkowości dokumentu, jego promocji, jak żywy – reportaż z Kłomnickiego Jarmarku Wielkanocnego.