Aktualności

Akcja Ferie 2018 w Pacierzowie

Choć przeniesiona z powodu rozbudowy GOK w Kłomnicach – Akcja Ferie 2018 dla dzieci  i młodzieży do budynku  Filii Biblioteki Publicznej przy OSP w Pacierzowie, to zyskała na kreatywności. Zdobyła szczere zainteresowanie społeczności lokalnej. Wprowadziła dzieci w magię  wolnego czasu od zajęć i nauki, sprawiając im radość!

Piękny nowoczesny budynek, świetna komunikacja: kuchnia, sala remizy do dyspozycji dzieci (zabawy i gry sprawnościowe, teatrzyk, dyskoteka, warsztaty taneczne).

Sala biblioteczna przestronna i jasna służyła nam na zajęcia plastyczne, czytanie baśni i projekcję filmu w ramach sobotniego poranka filmowego.

Poczęstunki z ciastem, ciastkami, napojami, fisiel  i budyń ”słodka chwila” dodają z pewnością do dziecięcych klimatów. Ciepłe sale, miła atmosfera, pomoc przy współpracy bibliotekarki – p. Oliwii Politańskiej oraz zaangażowanie i wyjątkowa serdeczność ze strony Przewodniczącej Rady Sołeckiej – p. Marzeny Jurczyk, wyzwoliło w nas odpowiedzialnych za całość akcji z GOK w Kłomnicach: Marty Gonery i Renaty Krawiec – niespożytą energię oraz pomysły zabaw i zajęć prawie zaczarowanych!

Jarmark Garażowy, który odbył się, należy do tradycji Akcji Ferie  i Wakacje.

Spotkanie z ciekawymi ludźmi po raz pierwszy w ferie. Gościem naszego sobotniego poranka filmowego był muzyk, kompozytor Teatru Nowego z Łodzi -p. Krzysztof Siwiak.

Przed nami jeszcze dwie wycieczki autokarowe w dniu 7 lutego do Solparku w Kleszczowie oraz do Żarek w dniu 9 lutego. W programie: Stary Młyn, EtnoJura – zabawki z siana, HokuPokus, Przystań Leśniów.

Serdeczne podziękowania składam Prezesowi OSP w Pacierzowie – Markowi Misiewiczowi, za udostępnienie na potrzeby pracy z dziećmi –  Sali remizy OSP w Pacierzowie!

Przejdź do treści