21 razy Nowy Jork

W czwartek 27. września do Kłomnic zawitało prawdziwe, nietuzinkowe kino. „Polska Światłoczuła” – tak nazywa się projekt mający na celu promocję kultury wyższej oraz włączanie w dyskusję o filmie i sztuce mieszkańców małych miejscowości pozbawionych kin, z utrudnionym dostępem do kultury. Ekipa światłoczułej zjawiła się w Kłomnicach we wczesnych godzinach popołudniowych, by na godzinę 19:00 zamienić salę OSP w kino. Plan się powiódł, wieczorem został wyświetlony film pt.: „21 razy Nowy Jork” – dokumentalny esej o kondycji współczesnego człowieka żyjącego w zachodnim społeczeństwie w XXI wieku, opowiedziany głosami 21 bohaterów spotkanych w nowojorskim metrze. Po filmie uczestnicy seansu mieli niepowtarzalną możliwość porozmawiania z reżyserem tegoż filmu – panem Piotrem Stasikiem.