Aktualności

To już VI Edycja Gminnego Dnia Dziecka pod Patronatem Wójta Gminy Kłomnice

„Powiedz mi, a zapomnę

Pokaż, a zapamiętam

Pozwól wziąć udział, a zrozumiem”

Ta myśl filozoficzna dzięki VI Edycji Gminnego Dnia Dziecka pod Patronatem Wójta Gminy Kłomnice bezpośrednio doświadcza w przeżycia samych dorosłych oraz wszystkie małe dzieci z naszej gminy. Tradycyjnie organizacja spoczywa na Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach, przy współpracy: Dyrektor Przedszkola w Rzerzęczycach oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Kłomnicach. Nad całością czuwała Zastępca Wójta Gminy Kłomnice.

Emocje wiążą się z miejscem tu i teraz – Hala Sportowa w dniu 2 czerwca.

Zabawy muzyczne przy dobrym repertuarze z Mini Mini: Boogie Woogie, Osioł – Jacek Stachursky, Pieski Małe dwa, rozgrzały atmosferę uroczystości. W programie znalazł się spektakl pt. ”Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w reżyserii P. Moniki Rusajczyk, przy współpracy P. Ewy Złotorowicz, w wykonaniu dzieci klas I, II i III z ZS w Skrzydlowie.

Chronologicznie, spotkanie z Aspirantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, a zwłaszcza z maskotką śląskich policjantów – Sznupkiem. Podczas otwarcia zastępca Wójta obdarowała dzieci cukierkami, a później wraz z gośćmi przekazali dzieciom odblaskowe wisiorki. Konkursy i zabawy sprawnościowe dopełniły czynnemu spędzeniu czasu uroczystości. Występ laureatów Festiwalu Piosenki Dziecięcej dał wszystkim jednoznacznie, spojrzenie na edukację muzyczną naszych dzieci i niezaprzeczalny  jej wysoki poziom. Wystąpili: Marysia Kępa (kat. Przedszkolna, Rzeki Wielkie), Bartosz Bąk i Dorotka Stanisz(Kłomnice), Antoś Sosnowski (Rzerzęczyce)- kat. 0 do III klasy oraz Anita Topolska i Klaudia Wrońska(Garnek)- kat. IV-VI. Grupa Taneczna Tancerze prowadzona pod kierunkiem Karoliny Gonery z GOK wyzwoliła w nas miłe doznania artystyczne i oczywiście podobnie było z warsztatami plastycznymi, prowadzonymi pod kierunkiem Katarzyny Sosnnowskiej. W finale powstał Zamek – budowla przestrzenna, urokliwe dzieło usposobionych plastycznie dzieci. 

Nauka Gry na bębnach djambe Pawła Kwiatkowskiego przez sześć edycji zdobywa rzeszę zwolenników. Przewijały się także gry umysłowe w rodzaju zgaduj-zgadule i wiele innych form parateatralnych. Malowanie buzi i tatuaży przez naszą już dorosłą Zuzię Eliasz, wychowaną przez Akcję Ferie i Wakacje wyzwoliło chęć natychmiastową posiadania tatuaży i kolorowych buzi. Skręcanie balonów zyskało uznanie wszystkich milusińskich i tym samym ogromne kolejki. Podobnie było, przy potocznie brzmiących „dmuchańcach” .Energia i adrenalina poszły w górę tak wysoko u dzieci, jak zamki dmuchane. Słodki poczęstunek uzupełnił braki kalorii.

Szkoda tylko, że akustyka Hali jest nie do pozazdroszczenia przy wyjątkowej pracy wszystkich w tym wyjątkowym dniu. Uśmiechajcie się dużo i potraktujcie elementy ludyczne jako jeden ze sposobów wyzwolenia się z rzeczywistości, zwłaszcza kiedy ma się wspaniałe dzieci, takie jak te – wszystkie nasze z gminy.

                                                                                                                                                            Renata Krawiec

’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’[WPIMPINLINE:7a9a322cbe0d06a98667fdc5160dc6f8.jpg|width=’150’|height=’150’|alt=”

Przejdź do treści