„O rany Julka! Wiwat trzeci maj!”

Kłomniczanie z daleka i bliska! Wszyscy, którzy pamiętacie. A przede wszystkim Wy, młodzi, którzy nie pamiętacie i być może nie wiecie, co działo się w Kłomnicach!

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na premierę reportażu „O rany Julka! Wiwat trzeci maj!”, który przeniesie nas we wspomnieniach do 1968 roku! Zostawiając w tyle politykę i ówczesne konwenanse społeczne, zatrzymamy się w kłomnickiej gromadzie, czyli znanej współcześnie Gminie Kłomnice i okresie niezwykłej aktywności młodzieży wiejskiej, zwanej potocznie młodzieżowcami, której bunt, nie bywała kreatywność i nieustępliwość, były znane i niejednokrotnie szeroko komentowane w całym kraju! W latach sześćdziesiątych ogromnie wzrosło zapotrzebowanie na wszelką rozrywkę i kulturę, szczególnie na wsi. Młodzież wzięła sprawy w swoje ręce i sama „zrobiła” sobie kulturę!

Premiera reportażu w dniu 3 maja 2021 w mediach społecznościowych Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach.