Kłomnicki Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami

Nie było śniegu, ale to nic! I tak Kłomnicki Jarmark Bożonarodzeniowy wypadł w świątecznym nastroju, a to między innymi dzięki bogato i smacznie przygotowanym stołom wigilijnym, przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich ze Zdrowej, Skrzydlowa, Garnka, Kłomnic oraz Rzerzęczyc. Organizatorami byli Gmina Kłomnice, Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach, Szkoła Podstawowa w Kłomnicach. Po poświęceniu potraw wigilijnych na stołach przez Księdza Proboszcza Mirosława Turonia, można było dokonać degustacji. Nie tylko na stołach, ale i na scenie było tłoczno, a to wszystko dzięki zaangażowaniu zespołów, oraz solistów. Na scenie zaprezentowali się: Klub Tańca Towarzyskiego STYL, Szkolny Zespół Wokalny Wesoła Pięciolinia oraz Soliści ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach, Taniec Nowoczesny zaprezentowała grupa Joy Dance, Adrian Franc Freestyle, w wykonaniu rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie Spektakl RZEPKA, KGW Kłomnice, ALE Babki, Senioritki, Kłomnickie Płomyczki, Zespół Garnkowianki, KGW Zdrowianki, Zespół Folklorystyczny Klepisko, Zespół Kumosie, Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, oraz Mażoretki Fanaberia. Naszemu wydarzeniu towarzyszyły różnorakie formy, a mowa tu o wystawcach, których było ponad czterdziestu, swoim rękodziełem cieszyli wzrok, a oferowali takie wyroby jak: miód pszczeli, pokaz ryb, stoisko z wyrobami mięsnymi od Myśliwych, wyroby z wikliny papierowej, szydełkowe obrusy i serwetki, witraże, wyroby gipsowe, kartki okolicznościowe, szklane bombki, także robione metodą decoupage, obrazy, wianki, biżuteria ręcznie robiona, skrzaty skandynawskie, choinki, stroiki świąteczne, pierniki, ciasta, ale również Schronisko AS w Jamrozowiźnie zachęcało do adopcji psiaków podczas Jarmarku.  Odbyło się także, rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu na Anioły i Pierniki było, aż 83 nagrodzonych. Nagrody laureatom wręczyli Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska, Wicestarosta Powiatu Częstochowskiego Jan Miarzyński, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłomnicach Anna Kubalska, Radna Powiatu Częstochowskiego Bożena Lara, Instruktor ds. Plastyki w Regionalnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach Małgorzata Chebel, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłomnicach Agnieszka Rataj oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach Katarzyna Sosnowska. Podczas koncertu Orkiestry Dętej OSP Kłomnice niespodzianką był tort z okazji 5 urodzin Mażoretek Fanaberia. Na zwieńczenie Jarmarku przed halą sportową został podany Gulasz z dziczyzny z kinem rzymskim w wykonaniu mistrza kuchni polskiej Zbigniewa Chłopeckiego. . Ale to wszystko nie odbyłoby się gdyby nie dobroć i hojność naszych sponsorów, a są to: Bank Silesia Katowice, DOM-MAR Jerzy Wąsikowski, FHU TOMEX Tomasz i Paulina Matyjaszczyk, RAF-MOT Rafał Rachwalik, ZŁOM STAL Józef Koza, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Kłomnicach, Lewiatan Rzerzęczyce Sabina Ślęzak, ART.-MIXGUM Michał Kwarciak, Przedsiębiorstwo Kwarciak z Garnka, Piekarnia Krysiak z Kłomnic, Piekarnia Rybak z Kłomnic. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc w organizacji  Jarmarku: druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z Konar, Pacierzowa, Zawady, Nieznanic, Rzerzęczyc, Karczewice – Garnek, Zdrowej.