Aktualności

Teatr DRATWA marką GOKu!

Działający w Gminnym Ośrodku Kultury od kilku lat Teatr Dratwa, z początkiem marca rozpoczął cykliczne występy na deskach sceny nowego GOKu w Kłomnicach. Pierwszy spektakl – Pchła Szachrajka czyli Jan Brzechwa na nowo w adaptacji Dawida Chybalskiego z niesamowitą, energiczną, niepokorną Martą Gonerą w roli tytułowej. Pyszny spektakl nie tylko dla najmłodszych. Pchle brewerie, metamorfozy, zabawy i taneczne układy. Liczna publiczność zgromadzona w GOKu była zachwycona, a aktorzy byli swoim żywiole. Kolejny spektakl – Pan Baj – mała dziewczynka – Matylda zamierza uratować pogrążone w smutku miasteczko, a tym samym spełnić swoją przepowiednię. Pragnie odzyskać katarynkę pana Baja by poprzez muzykę przywrócić radość miasteczku. Rodzinna opowieść okraszona piosenkami o tym, jak ważna jest przyjaźń, dobro i muzyka, która łagodzi obyczaje.  Spektakl napisany i wyreżyserowany przez Dawida Chybalskiego, w którym występują: Lena i Zuzanna Dumin, Oliwia Karczewska, Luka Viscio, Magda Kulesza, Dawid Chybalski, Marta Gonera oraz Michał Kryczka – podbił serca nie tylko  kłomnickiej publiczności, otrzymał owacje na stojąco!
W marcu odbyła się także długo zapowiadana premiera spektaklu „Mały Książę” na motywach książki Antoine de Saint Exuperego w adaptacji i reżyserii Dawida Chybalskiego.
Prohibicja. Ciemne zaułki Dworca Centralnego. Mały Książę jest już dorosły? Tak! Nie jest już małym niepewnym siebie chłopcem ? To mężczyzna. A jego planeta ? A jego życie? To Bar 612  w podziemnych korytarzach Dworca Centralnego. To tutaj fikcja staje się rzeczywistością. Nie ma barier między ludźmi, są tylko granice naszej świadomości. Mały Książę prowokuje i zaprasza do „kolejki” ludzkich słabości.
Władza, pieniądze, determinacja i słabość do pięknych kobiet to tylko pozory. Mały Książę jest nadal uczuciowym, wrażliwym i bezradnym małym chłopcem, w którym drzemie piętno niedoskonałości. Jego dotychczasowe życie pędzi jak rozpędzona lokomotywa „kolejki dla wszystkich”. Czy w końcu wygra walkę z własnym strachem i lękami? Czy dorastanie to nie problem, tylko zapominanie, że było się kiedyś dzieckiem?
W spektaklu występują
Piotr Woldan, Oliwia Karczewska, Luka Viscio, Oscar Kontasiński, Michał Kryczka, Marta Gonera, Magda Kulesza
Zuzanna Dumin, Zuzanna Piwowarczyk
Niewątpliwy sukces spektaklu to 1 miejsca w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Radomsku oraz zdobycie nominacji do Przeglądu Teatralnego „ŁÓPTA” w Łodzi.  Od marca zostały wprowadzone także cykliczne poranki teatralne skierowane do dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z repertuarem teatru na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach www.gokklomnice.pl oraz na facebook/teatrdratwa lub pod hasztagiem #poranekteatralny
Już w czerwcu premiera spektaklu nie tylko dla najmłodszych „Agatka Niejadka” czyli starsza siostra Tadka. Zapraszamy już dziś!
Przejdź do treści