Zespoły

Teatr DRATWA

Nowa pracownia teatralna w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach,

łącząca młodzież do wspólnego działania i rozwoju artystycznego. Pomysł na założenie Teatru DRATWA powstał podczas projektu „Aktywni Kreatywni”, realizowanym w ramach programu < Równać Szanse > Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. To wtedy powstał spektakl dla najmłodszych widzów, poprzedzony teatralnymi warsztatami aktorskimi, i wyjazdem do Łodzi na Konfrontacje Teatrów Amatorskich. „Pchła Szachrajka” to premierowy spektakl debiutującej pracowni teatralnej.

Przygotowujemy spektakl „Opowieści z lasu”
na podstawie książki Januarego Bartkiewicza „Las”.

 

 

Premiera spektaklu „Opowieści z lasu” 25 marca 2017 r. w OSP w Zawadzie podczas Wieczornicy Patriotycznej poświęconej Żołnierzom Wyklętym.

 

   „OPOWIEŚCI Z LASU” to historia powstania oddziałów leśnych i lokalnej partyzantki, która działała na terenie Gminy Kłomnice. Florian Budniak „Andrzej” tworzy oddział leśny stacjonujący m.in. w lasach zawadzkich i garnkowskich. Spektakl opowiada o ludzkich pragnieniach i tęsknotach za wolną ojczyzną. Sytuację w obozie leśnym i na wsi potęgują realne wydarzenia m.in. spalenie drewnianego kościółka w Garnku, wigilia w leśnym obozie albo podróż po mundury dla oddziału uszyte w warunkach konspiracji.

Scenariusz i reżyseria: Dawid Chybalski
Scenografia: Marta Gonera

Wieczornicę realizujemy przy współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłomnicach, Zespołu Szkół w Zawadzie i w Kłomnicach, Stowarzyszenia „Jedność w działaniu” w Zawadzie, historyków i pasjonatów lokalnej historii.

   

~  Odmaszerować  ~

Spektakle w GOK!

Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych DRATWA z Kłomnic Zapraszał na spektakl „Mały Książę”, Antoine de Saint Exupery.

Obsada:

  • Piotr Woldan
  • Marta Gonera
  • Magdalena Kulesza
  • Dawid Chybalski

Adaptacja i reżyseria: Dawid Chybalski

Scenografia: Marta Gonera

Akustyk: Karolina Gonera

Spektakle odbyły się:

  • 25 wrzesnia, godz. 9.00, 12.00
  • 26 września, godz. 10.00

Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach.