Nasze działania

Warsztaty „Kulturalne Ziółka”

Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach kontynuuje warsztaty skupione na wspólnym zgłębianiu wiedzy o roślinach. Najbliższe spotkanie odbędzie się 26 maja, godz. 17.00-18.30. Przyjrzymy się zastosowaniu kilku majowych ziół, napijemy się świeżego soku z pokrzywy, zrobimy ziołowy ocet oraz maść zdrowotną.
Na warsztatach będzie można podzielić się swoją wiedzą, pogłębić ją. Będziemy przetwarzać rodzime zioła i rośliny, w taki sposób, by wydobyć z nich jak najwięcej cennych substancji, które posłużą wzmocnieniu naszego zdrowia i przysporzą nam szczęścia.
Koszt udziału w warsztacie 10 zł. Obowiązują zapisy w GOK osobiście lub tel.: 34 34 73 173.
Prowadząca: Wioletta Olejarczyk, której w sercu kwitną zioła; obecnie uczy się zielarstwa w Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach