Witamy!
Serdecznie witamy na witrynie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. Zachęcamy do zapoznania się z interesującymi
artykułami, galerią oraz wieloma innymi ciekawymi informacjami.

Ku pamięci wielkich tego świata

Dodano: 19-05-2015

W 98 rocznicę śmierci Edwarda Reszke światowej sławy śpiewaka operowego, jak również dla uczczenia roku Krzytofa Pośpiecha inicjatora, pomysłodawcy poprzednich edycji koncertów w Garnku odbyła się IX Edycja Koncertu. Miejsce to Kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP W Garnku. Niedziela 17 maja zgromadziła nieprzeciętną ilość melomanów, gości, z daleka i bliska, rzeszę młodych artystów.
Organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach
przy współpracy: Fundacji imienia Jana, Edwarda , Józefiny Reszków w Garnku oraz Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Garnku, Koła Gospodyń Wiejskich w Garnku, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Garnku, Stowarzyszenia Przyjaciół Gaude Mater w Częstochowie, Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i...

SUKCES ZESPOŁU "KLEPISKO"

Dodano: 18-05-2015

style="text-align: left;">Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy "Klepisko" w dniu 12 maja 2015 r. występował w Chorzowie. Na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury wystąpiło 745 uczestników z ponad 40 małych i dużych miejscowości.Jury w składzie: Janina Dygacz, dr Karolina Banach (muzyk, ZPiT „Śląsk”), Jan Marszałek ( choreograf, Dom Kultury Katowice – Południe), Tomasz Wrona ( pedagog, regionalista), Sławomir Jarzyna (muzyk, Bractwo Oświatowe ZG, pełnomocnik Zarządu ZG ds. „Śląskiego Śpiewania”) oceniło najlepszych wykonawców wyłonionych w przesłuchaniach rejonowych. Wśród wykonawców którzy znaleźli uznanie w oczach jury, znalazł się również nasz zespół, który został oceniony na 3 miejsce i w dniu 11 czerwca 2015 r. zaprezentuje się w Koszęcinie, podczas Koncertu Galowego gdzie odbierze nagrodę.

Winni jesteśmy o nich pamiętać

Dodano: 15-05-2015

Przed koncertem w Garnku w piątek 15 maja, postanowilismy GOK i UG w Kłomnicach wraz z Panem Krzysztofem Wójcikiem (autorem ksiązki, pasjonatem historii, zwłaszcza o rodzinie Reszków) dopełnić miłego i z potrzeby serca obowiązku - odwiedzić grób światowej sławy śpiewaka operowego Edwarda Reszke. Stroik z kwiatami i odpalone znicze dodały atmosfery oczekiwania na realizację wydarzenia artystycznego.W bieżącym roku Edward Reszke obchodzi 98 rocznicę śmierci.Prawnuczka Pani Maria Bilowicz niestety opuści kolejną edycję Koncertu w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Garnku, z powodu choroby. Dlatego na nas wszystkich spoczywa pamięć o nieobecnych, zwłaszcza artystach i oczekiwanie na koncert w Garnku w dniu 17 maja o godzinie 18.00
Renata Krawiec

Polecamy!

Dodano: 12-05-2015

Zapraszamy na II Otwarty Turniej Strzelecki

Koncert w Garnku!

Dodano: 03-05-2015

Zapraszamy na koncert w dniu 17 maja o godz: 18:00.