Witamy!
Serdecznie witamy na witrynie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. Zachęcamy do zapoznania się z interesującymi
artykułami, galerią oraz wieloma innymi ciekawymi informacjami.

Najpiękniejszy Konkurs przed Świętami

Dodano: 17-12-2014

 

W tym roku zgłoszono na IX Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy Anioły z masy solnej i Pierniki 523 sztuki aniołów z następujących miejscowości gmin powiatu częstochowskiego:
*Gmina Kłomnice wszystkie miejscowości,
*Gmina Mykanów: Wierzchowisko, Rybna, Czarny Las, Borowno, Cykarzew
*Gmina Lelów: Ślęzany
*Gmina Janów: Janów i Piasek
*Gmina Kamienica Polska: Kamienica i Osiny oraz Rudnik Wielki
*Gmina Rędziny: Rędziny i Rudniki oraz Konin i Latosówka
* Gmina Mstów: Zawada, Brzyszów i Jaskrów
*Gmina Olsztyn: Olsztyn, Turów, Kusięta
* Gmina Dąbrowa Zielona
* Gmina Poczesna : Poczesna, Kolonia Poczesna, Słowik
* Gmina Kruszyna: Kruszyna i Widzów
* Częstochowa
Pierniki w ilości -128 opakowań
(miejsca według ilości: Kolonia Poczesna, Kamienica Polska, Mykanów: Czarny Las,...

Uwaga jutro uroczystość

Dodano: 13-12-2014

Prosimy o obecność  na uroczystości rozdania nagród i dyplomów za IX Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy Anioły i Pierniki w dniu 14 niedziela o godzinie 14.50. Startujemy o 15.00 Będzie się działo, będzie NTl oraz mili gości. Oczekujemy na najmilszych z uczestników-zwycięzców Powiatowego Konkursu Anioły i Pierniki. Załączamy  Protokół oraz małą stsatystykę.

Do Zobaczenia w najbliższą  Niedzielę - zbiórka  o 14.50

P.s. Po imprezie zerknijcie w galerię zdjęć!

Wkrótce rozstrzygnięcie najpiękniejszego Konkursu Bożonarodzeniowego Anioły i Pierniki

Dodano: 07-12-2014

W dniu 8 grudnia było juz 516 szt aniołów z masy solnej, a 126 sztuk pierników- najmilszych form architektonicznych, związanych z magią Świąt, zapachem cynamonu, szczodrością ludzi, którzy tak szalenie pięknie wskazuja jedną  z najlepszych dróg porozumienia, integracji, a zwłaszcza dzielenia się dobrem przed Świętami Bożego Narodzenia. Anioły, pierniki czekają na ocenę, choć, kiedy wydostałam je z foliowych i innych opakowań w związku z inwentaryzacją, utworzyły zupełnie inny, nie z tego świata klimat, który niech tak trwa... Możecie sami się o tym przekonać, Wy najbardziej profesjonalni amatorzy, z przeróżnych miejscowości gmin powiatu częstochowskiego, zwiedzający, goście - do Kłomnic 14 grudnia o ogodzinie 15.00  najserdeczniej i najmilej Zapraszamy!

Oto krótka fotorelacja.

Jubileusz pracy artystycznej w dziedzinie muzyki i poezji - P. Mieczysława Tkacza

Dodano: 04-12-2014

Piękna uroczystość, bogaty program, świetni goście zaszczycili  obecnością na Jubileuszu z okazji 50-lecia pracy artystycznej. Pod gościnnym dachem MDK w Radomsku przyszło mi powitać gości z daleka i bliska, przyjaciół, rodzinę i sympatyków zespołu. Radość i satysfakcja z podsumowania dorobku artystycznego przebytej drogi twórczej na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Skłoniło to  naszego bohateras i  wszystkich zebranych w tym uroczystym dniu do refleksji, i zadumy nad dokonaniami Jubilata. W tym z całą pewnością pomogli: Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy "Klepsiko", Chór Seniora "Złota Nutka" z MDK Radomsko, Recytatorzy, koleżankai kolega z Liceum Pedagogicznego w Radomsku: P. Alicja Król-Kamińska i P. Lechosław Stępień oraz P.Zbigniew Ślęzak (Szwagier Mieczysława), uczeń z Radomska- Bartek Borowik. Akompaniament: P. Beata Garbarz-Hebda i Leszek Łęgowik. Szczegółowo...

XXV Edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego

Dodano: 02-12-2014

Rozstrzygnięcie Konkursu Recytatorskiego. Zajrzyjcie proszę do załącznika, z  Protokołu dowiecie się o najlepszych recytatorach  gminy Kłomnice.