Witamy!
Serdecznie witamy na witrynie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. Zachęcamy do zapoznania się z interesującymi
artykułami, galerią oraz wieloma innymi ciekawymi informacjami.

Sprawozdanie z działalności za rok 2014 oraz propozycje imprez kulturalnych rok 2015

Dodano: 25-02-2015

Informujemy uprzejmie wszystkich zainteresowanych naszą działalnością kulturalną i sukcesami pracy  z zakresu upowszechniania działalności  kulturalnej naszego Ośrodka, że umieściliśmy sprawozdanie z działalności k-o za rok ubiegły 2014. Bliższe szczegóły w załączniku.

Zapoznajcie się proszę, drodzy  Państwo z naszymi propozycjami imprez kulturalnych na rok 2015.  Niektóre imprezy ku  zadowleniu wszystkich zostały już szczęśliwie zrealizowane. Zapraszamy do udziału w innych podanych w załączniku.

Już po nominacjach do Statuetek Starosty częstochowskiego

Dodano: 24-02-2015


W dniu 21lutego w Filharmonii częstochowskiej odbyły się nominacje do nagrody Statuetka Starosty za zasługi dla powiatu częstochowskiego 2014 roku. Z naszej gminy było najwięcej nominowanych w kategorii: kultura - Zespół Obrzędowy „Grusza” . W kategorii: oświata P. Ryszard Krok – Dyrektor Zespołu Szkół w Rzerzęczycach. W kategorii inne szczególne osiągnięcia – P. Krzysztof Wójcik, emerytowany nauczyciel, historyk, społecznik z Kłomnic. Nagroda Statuetka Starosty częstochowskiego przypadła w kategorii oświata P. Ryszardowi Krok, któremu pięknie gratulujemy i wyrażamy szczere uznanie!

P.S. Miło mi jest napisać, że Zespół Obrzędowy "Grusza" zaraz po nominacjach występuje...w Dąbrowie Zielonjej w dniu 28 lutego - Konfrontacje Teatralne. Następnie w dniu 21 marca również w Dąbrowie Zielonej reperezentować będzie jako KGW Gminę Kłomnice na Regionalnej...

Uwaga już wkrótce świetne konkursy przecież je lubicie

Dodano: 24-02-2015

Miło nam zareklamować kolejne edycje imprez: Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną  oraz Festiwal Teatralny "O Rękawiczkę Melpomeny". Z przyjemnością zamieszczamy plakaty. Bliższe informacje w załączonych Regulaminach i kartach zgłoszenia do pobrania! Serdecznie zapraszamy, będziemy mile jak zwykle oczekiwać na prace, a później na zwycięzców!

...

Spełnia się po raz dziewiąty cel konkursu

Dodano: 24-02-2015


W dniach 25 i 26 marca tuż przed Niedzielą Palmową, tradycyjnie od dziewięciu lat zostaną rozwiezione paczki żywnościowe, w ilości 45 szt. dla dzieci z biednych rodzin do 13 gmin powiatu częstochowskiego. Zasługa to Wolontariuszy Akcji Charytatywnej „Dzieci-Dzieciom”, działającej od 2006 roku w GOK w Kłomnicach , wtedy na rzecz dzieci poszkodowanych przez trąbę powietrzną. Od dziewięciu lat działa na potrzeby Powiatowego Konkursu Bożonarodzeniowego , realizując szczytny cel. Od kilku lat niezmiennie najlepsi Wolontariusze tej Akcji, to: Michał Kowalik i Kinga Kowalik oraz Emilka Kugiel. Pięknie dziękujemy P. Barbarze Sośniak – Pracownik UG w Klomnicach, za owocną współpracę i sprzedaż Aniołów.
P.S. 20 grudnia b.r. obchodzić będziemy Jubileuszową X Edycję Powiatowego Konkursu Anioły i Pierniki! Miejsce to Hala Sportowa
 

Okolicznościowe Ferie Walentynkowe

Dodano: 14-02-2015

Na początek teksty dzieci, swego rodzaju własna twórczość literacka.

"Walentynki z rodziną, zawsze jest miło"  - Bartek Krok

"Walentynki- Kupidynki" , "Dzień Walentego Dzień Ukochanego" - Bartek Krok

"Mamo, Tato kocham Cię w Walentynki super jest" - Patrycja Szymczyk

"Moja Mama jest kochana - Walentynki są super" - Agatka Krok

Malowaliśmy kartki walentynkowe z dedykacją dla swoich bliskich.Było cicho i pracowicie. Następnie na sztalugach wielkie serce z autografami dzieci sobotnich spotkań. Gry sprawnościowe i ruchowe. Zgaduj-zgadule i taniec(świetnie dobrany układ choreograficzny) pod kierunkiem Karoliny Gonery. Mimo komercji tego święta, zauwazylismy pośród dzieci radośc z niego, ze spotkania, z upominków oddających charakter dnia Świętego Walentego.Dyscyplinując nieraz kogoś z uczestników, na koniec naszych spotkań doszliśmy...