Witamy!
Serdecznie witamy na witrynie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. Zachęcamy do zapoznania się z interesującymi
artykułami, galerią oraz wieloma innymi ciekawymi informacjami.

Jarmark Wielkanocny

Dodano: 29-03-2015

W dniu dzisiejszym tj. 29 marca 2015 roku w hali sportowej odbył się Jarmark Wielkanocny którego organizatrem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kłomnice, Gminny Ośrodek Kultury . Podczas Jarmarku można było zakupić palmy wielkanocne, odwiedzić stoiska z rękodziełem lub posłuchać i obejrzeć występy artystyczne. A oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Zapraszamy!

Dodano: 28-03-2015

Dzięki aniołom paczki i kulturalne przejście do palm

Dodano: 28-03-2015

Taki czas wyznaczony od jednego konkursu powiatowego do drugiego z palmami wielkanocnymi.W odpowiednim czasie rusza Akcja Charytatywna "Dzieci-Dzieciom" działająca przy GOK w Kłomnicach, na potrzeby dzieci z biednych rodzin, by przed Niedzielą Palmową obdarować je paczkami żywnościowymi. Zdążyliśmy, ku radości wszytkich oczekujących na to działanie pożyteczne i od serca! Wdniu 24 i 25 marca wielka trasa charytatywna - Gmina Kłomnice: przedszkola i szkoły w ilości 10 oraz troje wolontariuszy obdarowanych ciężkimi paczkami żywnościowymi.Pozostawiliśmy w naszej gminie 17 szt. paczek. Idealnie zrobionych przez Sklep Wafelek w Kłomnicach. Ukłony dla Pracowników Wafelka i kierownictwa, zwłaszcza P. Rafała Balika.
W następnym dniu przejechanych kilometrów mnóstwo, by dotrzeć do następnych i obdarowac w ilości 23 szt paczek: od Borowna, przez Kruszynę, Czarny Las, Wierzchowisko, Poczesnę, Kamienicę Polską,...

"Grusza" albo KGW Rzerzęczyce w Dąbrowie Zielonej

Dodano: 22-03-2015

X Regionalna Prezentacja Potraw i Wyrobów Wielkanocnych w Dąbrowie Zielonej w dniu 21 marca 2015 roku.Wyjątkowa dyscyplina i oryginalność kulinarna cechuje nasze szacowne grono KGW z Rzeręczyc. Obfitość potraw, doskonały smak, estetyka pdania. Zaradne gospodynie z Gminy Kłomnice z miejscowości Rzerzęczyce sa wzorem cnót. Nie dość tego, że dobrze gotują, to są wyjątkowo komunikatywne w kontaktach z innymi, na dowód tego -  nasz wielkanocny stół był oblegany najbardziej! Z menu niektóre tylko potrawy: skrzydełka nadziewane, sałatki warzywne, z ananasem i ryżem, schab pieczony, pasztet z jajkiem, swojskie wyroby. Ciasta: mazurki, biszkopt z kremem, makowiec, sernik, baby wielkanocne i małe babeczki. Tego samego dobrego i smacznego życzymy wszytkim w Wielkanocny czas!

Najpiękniejsze Palmy i ich zwycięzcy

Dodano: 19-03-2015

Zapraszamy serdecznie do uroczystego odebrania nagród i dyplomów w rozstzrzygniętym XXIV Konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną o zasięgu powiatowym. Miejsce - Hala sportowa ZS w Kłomnicach  zbiórka - godzina 13.45

W załączniku Protokół na okoliczność werdyktu.