Witamy!
Serdecznie witamy na witrynie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. Zachęcamy do zapoznania się z interesującymi
artykułami, galerią oraz wieloma innymi ciekawymi informacjami.

SPEKTAKL TEATRALNY z okazji Dnia Dziecka

Dodano: 25-05-2016

Serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny w wykonaniu Pracowni Teatralnej DRATWA.

 

P y s z n a      z a b a w a

Pchle brewerie wyreżyserowane przez Dawida Chybalskiego pod opieką Katarzyny Sosnowskiej wraz z aktorami pracowni teatralnej „Dratwa”, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach.
Ale się wyprawia! Ciągłe metamorfozy, zabawy, teatralne miny. Rymy Jana Brzechwy odkryte na nowo ! Nikt tu się nie nudzi i nikt nie chce iść do domu. Pobudzenie wyobraźni, pełne zanurzenie w radosnym świecie – gwarantowane. Spektakl utrzymany w klimacie kabaretu dla dzieci, wzbogacony o muzykę jazzową skrzy humorem i dowcipem - nie tylko słownym. Spektakl familijny na podstawie przezabawnej wierszowanej historyjki mistrza Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy.
Przyjdź i przekonaj się sam do czego...

Wystawa modeli wojskowych

Dodano: 20-05-2016

Miło nam zaprosić  wszystkich na wystawę  modeli wojskowych Zbigniewa Kowalczyka.
Celem uprzystępniania form prac – modeli wojskowych jest:
•    Rozwijanie i kształtowanie zainteresowań modelarskich
•    Popularyzacja modelarstwa samolotów i okrętów oraz wymiana doświadczeń wśród dzieci, młodzieży i dorosłych
•    Zaznajomienie społeczeństwa  z talentem  i pasją mieszkańca Gminy Kłomnice – Zbigniewa Kowalczyka, zamieszkałego w Pacierzowie

Od dzieciństwa przejawia  Pan Zbigniew Kowalczyk zainteresowania modelarskie. Pieczołowicie  skleja, maluje, poprawia, słowem pielęgnuje.  Miniatury jak żywe. Pamiętające chwile grozy, ale też wzlotów, więcej  bohaterstwa  na morzu i w powietrzu.
Pasja Pana Zbigniewa Kowalczyka istnieje od 1982 roku do chwili obecnej. Rok 2014 nie...

Już wkrótce XXVI Festiwal Piosenki Dziecięcej juz nadchodzi oto lista

Dodano: 16-05-2016

Zapraszamy do udziału: dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy, (ale również mile wdziane dzieci z innych gmin) w XXVI Festiwalu Piosenki Dzięcięcej.

Informuję, że uczestników zgłoszono 62 w czterech kategoriach wiekowych. Przesłuchania odbędą sie o godzinie 9.00 rozpoczynamy od przedszkolaków. Podany czas przesłuchań jest przybliżony, nieco wcześniej  trzeba przyjechać.Zajrzyjcie do listy uczestników, sprwdźcie kolejność, sprwdźcie swoje nagrania, ustawcie odpowiednio i do miłego zobaczenia. Już się cieszymy ze spotkania z Wami:  z mniejszymi, większymi i dorosłymi.

Zajęcia plastyczne dla Seniorów

Dodano: 16-05-2016

Choć na dworze w dniu 13 maja ulewnie i nieprzyjemnie, to za to w GOK  wesoło i plastycznie. Malowanie, szkice pomysł zajęć w ramach MUKiS  z ROK w Częstochowie. Prowadząca Małgorzata Chebel.

 

 Oto fotorelacja.

ZUMBA

Dodano: 16-05-2016

 Pierwsze zajęcia już za nami, zapraszamy na kolejne.

 

Oto fotorelacja.