Witamy!
Serdecznie witamy na witrynie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. Zachęcamy do zapoznania się z interesującymi
artykułami, galerią oraz wieloma innymi ciekawymi informacjami.

ROCK FEST(yn) fotorelacja

Dodano: 25-08-2015

 Ostatnia sobota upłynęła w Kłomnicach w rockowych rytmach. Zobaczcie fotorelację z imprezy!

Iga Kozacka fot. Paweł Wysocki

Spotkanie dotyczące Lokalnej Strategii Rozwoju

Dodano: 25-08-2015

Lokalna Grupa Działania „Razem na wyżyny” 

zaprasza wszystkich mieszkańców gmin  Dąbrowa Zielona, Kłomnice, Kruszyna, Miedźno, Mykanów i Rędziny 

na spotkanie dotyczące opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023, w tym w szczególności  

przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, zespołów artystycznych, straży pożarnych, 

klubów sportowych, rad szkolnych, organizacji kultury, radnych i rad sołeckich. Spotkanie będzie okazją do 

dyskusji o obecnej sytuacji, potrzebach i problemach na terenie w/w  gmin. 

 

Program spotkania

ROCK FEST(yn), czyli nowa propozycja GOK-u na podsumowanie wakacji

Dodano: 05-08-2015

 Serdecznie zapraszamy na muzyczne podsumowanie wakacji: już 22 sierpnia na błoniach przy Hali Sportowej w Kłomnicach odbędzie się ROCK FEST(yn)!

Wspólnym mianownikiem łączącym progra imprezy będzie mocne rockowe granie — w różnych wydaniach. Zespół Regenese wprowadzi nas w klimaty z nutką reggae. Kłomnicka Orkiestra Dęta zaprezentuje własne interpretacje rockowych hitów. Zespół Bedu zapewni gitarowe punck-rockowe granie. Na scenie zaprezentujemy też najzdolniejszą młodzież z naszej gminy — wokalistki, nagradzane w różnych konkursach, zaśpiewają wybrane przez siebie utwory.

Głównym punktem programu będzie koncert Igi Kozackiej, niezwykle zdolnej solistki, zdobywczyni wielu nagród na prestiżowych konkursach, znanej szerszej publiczności dzięki uczestnictwu w programie „The Voice of...

Bedu

Jarmark Garażowy Akcji Wakacje 2015

Dodano: 20-07-2015

Jarmark Garażowy świadczy niezaprzeczalnie o świetnym zorganizowaniu się dzieci i młodzieży. Wyeksponowane rzeczy znalezione w zakamarkach swoich mieszkań, piwnic i garaży dały im ogromną satysfakcję z działaności handlowej. Mogły się też wymienić przyniesionymi przedmiotami z innymi dziećmi. Jarmarkowi towarzyszył występ solistki Mileny Cubały, oglądanie i przymierzanie oryginalnych masek weneckich, sesja zdjęciowa i poczęstunek. Pięknie dziękujemy za pączki pani Katarzynie Wasilenko - Piekarnia S.C. w Kłomnicach. Kolacja zakończyła pracowity dzień Jarmarku Garażowego Wakacji 2015. Umówieni jesteśmy na spotkanie w dniu 21 lipca o godzinie 10.00  z wszystkimi wyjeżdżającymi na dwie wycieczki: do Pyrzowic - Lotnisko i Jura Park Krasiejów.

...

Do Borowna Śladami Reszków

Dodano: 17-07-2015

Wycieczki rowerowe podczas Akcji Wakacje dają uczestnikom wiele radości, przygód i wspomnień, a te w pamięci zostają na lata. Wycieczka "Śladami Reszków" zaprowadziła nas do Borowna. Odwiedziliśmy grób Edwarda Reszke, gdzie zostawiliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz. Chwila zadumy.
Zobaczyliśmy dawny dwór rodziny Karpińskich i Michalskich, gdzie często bywał Edward Reszke oraz jego brat Jan. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy placu zabaw w Zdrowej. Im bliżej Gminnego Ośrodka Kultury czuliśmy znajomy zapach... To oczywiście kiełbaski z grilla! Po takiej wędrówce każdemu należy się dobry posiłek! A na koniec zabawa, czyli "Parząca Łyżeczka" i "Parzące Krzesła"!Jutro Jarmark Garażowy! Zapraszamy od godz. 14.00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach.

Ahoj przygodo!