Witamy!
Serdecznie witamy na witrynie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. Zachęcamy do zapoznania się z interesującymi
artykułami, galerią oraz wieloma innymi ciekawymi informacjami.

XX-lecie zespołu obrzędowego "Grusza"

Dodano: 26-11-2014

W dniu 22 listopada w sali OSP Rzerzęczyce odbyło się XX-lecie  zespołu obrzędowego "Grusza". Jubilatom życzymy wielu takich jubileuszy.

Konkurs Recytatorski - lista uczestników

Dodano: 25-11-2014

Oczekujemy z przyjemnością na uczestników Konkursu Recytatorskiego, uprzejmie informując,że po przesłuchaniu  każdej kategorii wiekowej będzie werdykt z nagrodami idyplomami. Zapraszamy do GOK w Kłomnicach o godzinie 10.00  W załączniku kolejność uczestników.

Zapraszamy na benefis Pana Mieczysława Tkacza

Dodano: 14-11-2014

Benefis Mieczysława Tkacza

Uwaga wkrótce nowe konkursy

Dodano: 13-11-2014

Podajemy w załącznikach regulaminy konkursów:

Konkurs Recytatorski w terminie 28 listopada o godzinie 10.00

Powiatowy Konkurs Anioły i Pierniki  - prace dostarczyć prosimy do dnia 6 grudnia.

Uroczyste rozstrygnięcie 14 grudnia.  Serdecznie zachęcamy do skorzystania z ofert GOK w Kłomnicach.  Do Zobaczenia!

Sukces "Gruszy" z Rzerzęczyc

Dodano: 04-11-2014

Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach oraz Śląskie Stowarzyszenie Miłośników Folkloru zaprosili Zespół Obrzędowy „Grusza” na XIX Konkursowy Przegląd Zespołów Regionalnych „Kalendarz Obrzędowy”, który odbył się w dniu 25 października 2014 r. Jedną z form zwrócenia uwagi na wychowawczą rolę kultywowania tradycji było zainicjowanie organizacji corocznego konkursowego przeglądu zespołów regionalnych pod nazwą „KALENDARZ OBRZĘDOWY” .Jest to impreza adresowana do wszystkich zespołów regionalnych działających przy powiatowych, miejskich i gminnych ośrodkach kultury oraz różnego rodzaju stowarzyszeniach i kołach gospodyń wiejskich. Zespoły zobowiązane są do prezentacji 30 minutowego opracowanego scenicznie obrzędu lub zwyczaju jednak regulamin narzuca konieczność formy autentycznej. Musi to być obrzęd kultywowany w danym regionie do...