Witamy!
Serdecznie witamy na witrynie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. Zachęcamy do zapoznania się z interesującymi
artykułami, galerią oraz wieloma innymi ciekawymi informacjami.

Zapisy do Zespołu Pieśni i Tańca "Kłomnickie Płomyczki"

Dodano: 21-09-2016

Zapraszamy!

Obrzęd oczepin

Dodano: 19-09-2016

Folklorystyczny Zespół  Śpiewaczy „Klepisko”  wraz z przedstawicielami grupy starszej Zespołu Pieśni i Tańca „Kłomnickie Płomyczki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach wzięli  udział w występach w sobotę – 17 września przed Pawilonem Wystawowym Parku Staszica w Częstochowie. Okoliczność  to otwarcie wernisażu  w ramach 13. Nocy Kulturalnej. Strój Panny Młodej i akcesoria ślubne z przełomu XIX i XX wieku. Żywy i barwny obrzęd oczepin zaprezentowały nasze lokalne zespoły. Atrakcją spotkania  w tym dniu był obrzęd oczepin! Zwrócę uwagę, że zespół „Klepisko” posiada w repertuarze obrzęd „Wesele kłomnickie” wystawiane kilkakrotnie pod koniec lat dziewięćdziesiątych  na podstawie pierwszych drukowanych relacji z 1874 roku z terenów radomszczańskich. Mogą się pochwalić dobrym repertuarem, ale też dobrą...

Karate Kyokushin

Dodano: 13-09-2016

Pierwsze zajęcia Karate już we wtorek 20 września o godzinie 15.

Serdecznie Zapraszamy!

Nabór do Klubu Tańca Towarzyskiego "Styl"

Dodano: 07-09-2016

Zapraszamy!

"Szalona Kredka"

Dodano: 06-09-2016

Zapraszamy w najbliższy piątek o godzinie 16.00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach na zajęcia plastyczne "Szalona Kredka".

Zajęcia są bezpłatne!