Witamy!
Serdecznie witamy na witrynie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. Zachęcamy do zapoznania się z interesującymi
artykułami, galerią oraz wieloma innymi ciekawymi informacjami.

Wakacyjna Wycieczka do Ogrodzieńca

Dodano: 24-08-2016

Wakacyjna wycieczka do Ogrodzieńca

 

 Letnie zwiedzanie Ogrodzieńca, w ramach Akcja wakacje, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach odbyło się 23. sierpnia b.r. Rano, po zebraniu organizacyjnym w GOK-u, przeprowadzonym przez Panią Renatę Krawiec - organizatora wycieczki, dzieci wraz z opiekunami: Karoliną Gonerą i Oliwią Politańską wyruszyli autokarem wycieczkowym do Ogrodzieńca.  Po przybyciu na miejsce i spotkaniu z przewodnikiem - Jerzym Górką, grupa wraz z opiekunami rozpoczęła dwugodzinne zwiedzanie Ruin Zamku Ogrodzienieckiego. Dzieci poznały historię zamku oraz biografię kolejnych właścicieli twierdzy. Duże wrażenie wywarła na uczestnikach “Sala Tortur”, gdzie zachowane zostały oryginalne narzędzia służące do wymierzania okrutnych mąk tym, którzy byli nieposłuszni władcy. Kolejnym punktem programu wycieczki była osada na Górze Birów, gdzie zachowała się...

Wakacje w Tęczowej Krainie

Dodano: 19-08-2016

Zapraszamy wszystkie dzieci, te małe i duże do wspólnej zabawy w Tęczowej Krainie. Gwarantujemy dobrą zabawę, świetny humor oraz wiele atrakcji.  

Uwaga ZPiT Kłomnickie Płomyczki

Dodano: 11-08-2016

Z powodu występu Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Kłomnickie Płomyczki” na Dniach Kultury Ludowej w Częstochowie (3 września) informujemy, że 30 sierpnia oraz 1 września o godz. 16.30 odbędzie się próba dla grupy średniej i młodszej.

Grupa młodsza zaczyna zajęcia 6 września o godz. 16.00

Plenerowe wydarzenia towarzyszące Przeglądowi Zespołów Folklorystycznych Zza miedzy w Kłomnicach

Dodano: 02-08-2016

Przegląd Zespołów Folklorystycznych „Zza miedzy” i imprezy towarzyszące. Dobra aura wytrzymała do końca. Również dobre klimaty towarzyszyły wszystkim występującym zespołom folklorystycznym w ilości 20 z powiatu: częstochowskiego, tarnogórskiego, będzińskiego, cieszyńskiego, kłobuckiego, rawskiego, zawierciańskiego. Obsada komisji sędziowskiej : Renata Rak - choreograf, folklorysta i Prezes Śląskiego Stowarzyszenia Miłośników Folkloru, Magdalena Banach – Makaruk – dziennikarz i muzyk oraz Jerzy Stasica – kierownik ZPiT „Silesianie” AE w Katowicach, choreograf i muzyk. Wybrano zwycięzców - I miejsce otrzymał Zespół Śpiewaczy „Małokończanie” z Kończyc Małych / GOK Zebrzydowice, pow. cieszyński, II miejsce zdobył Regionalny Zespół Rogozanki z Rogoźnika /GOK Bobrowniki, pw. Będziński, III miejsce przypadło Regionalnemu Zespołowi Śpiewaczemu...

Program Przeglądu "Zza miedzy"

Dodano: 20-07-2016

Podajemy kolejność występów zespołów Przeglądu  "Zza miedzy " w dniu 30 lipca , sobota. Miejsce - Błonia przy Hali Sportowej ZS w Kłomnicach.