Wyniki Przeglądu Zespołów Folklorystycznych ZZA MIEDZY 2019

Z przyjemnością prezentujemy Państwu wyniki Przeglądu Zespołów Folklorystycznych „Zza miedzy”, który odbył się 8 czerwca 2019 r.,

Jury w składzie:

Wojciech Sąkół – ukończył klasę dyrygentury prof. Karola Stryji w katowickiej Akademii Muzycznej. Jest laureatem III nagrody na O Ogólnopolskim Przeglądzie Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku. Jest wicedyrektorem PSM I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach oraz kierownikiem muzycznym Zespołu Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Ilona Pułkownik – absolwentka Akademii Sztuki teatralnej w Moskwie – mgr sztuki, pedagogika baletu. Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Poznaniu. Wieloletnia tancerka PZPiT  „Ślask” im. St. Hadyny. Zasłużony działacz kultury. Instruktor tańca klasycznego w ZPiT „Silesianie”

Po przesłuchaniu 17 zespołów  prezentujących folklor jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

I NAGRODA – Regionalny Zespół Śpiewaczy NADOLZIANIE Z z Zebrzydowic

II  NAGRODA – Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy KLEPISKO z Kłomnic

III NAGRODA – Zespół ŚPIEWACZY GRODZIANIE z Grodziska

WYRÓŻNIENIE –  Zespół Akordeonistów KATOWICE_KLEOFAS z Katowic

WYRÓŻNIENIE -Zespół Śpiewaczy KUMOSIE z Skrzydlowa

Laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego kultywowania tradycji swoich regionów.

Fot. Paweł Wysocki