Wernisaż PAKAMERY

W niedzielne popołudnie, w galerii „Na Korytarzu” mieszczącej się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach, odbył się wernisaż wystawy zbiorowej Pracowni Malarskiej PAKAMERA.

W tym dniu, nasza Galeria wypełniła się po brzegi obrazami w  różnorodnych technikach malarskich, takich jak farby akrylowe, farby olejne oraz pastele. To był moment kiedy każdy artysta miał okazje pokazać swój charakter prac, który w wielu przypadkach jest już wykształconym, twórczym stylem. A przecież, w działalności naszej pracowni właśnie o to chodzi, by poszukiwać, eksperymentować i realizować odłożone na później,  twórcze cele. Dlatego nasze prace są takie różnorodne: pejzaż, surrealizm, abstrakcja. Poprzez zestawienie w jednej ekspozycji tak różnych prac, nasze oko się nie nudzi i każdy, nawet wymagający odbiorca sztuki znajdzie coś dla siebie.

W kuluarach słyszałam, że przenikające się, migocące kolory ukazane w tematyce naturalistycznej jak i abstrakcyjnej znalazły uznanie pośród gości oglądających wystawę.

Dlatego szczerze gratuluję niezwykle uzdolnionym członkom Pakamery, w składzie:  Beata Bugała, Ingrida Gajda, Jan Milc,  Zdzisław Matusiak, Elżbieta Matuszczak, Anna Sztonder,  Teresa Pluta, Teresa Tuzinowska, Anna Worwąg oraz Teresa Zatoń.

Wystawa będzie dostępna do końca maja br.