Konkurs na Najpiekniejszą Palmę i Babę Wielkanocną rozstrzygnięty

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę i Babę Wielkanocną rozstrzygnięty!

Została zmieniona w tym roku formuła konkursu. Formy takie jak: kraszanka i pisanka zamieniono na Babę Wielkanocną, z możliwością rozdania podopiecznym GOPS. Została palma, którą dzieci z Akcji Charytatywnej „Dzieci-Dzieciom” przy GOK w Kłomnicach sprzedawały w Hali na Jarmarku Wielkanocnym i przy naszych sklepach. Wyjadą na pewno za zarobione pieniądze ze sprzedaży palm, na wycieczkę wakacyjną. Konkurs ma zasięg powiatowy. Spośród gmin uczestniczących w naszym konkursie były: Janów, Rędziny, Mstów, Olsztyn, Kłomnice. Statystyka wygląda następująco: Rzerzęczyce zdominowały wszystkie miejscowości naszej gminy i inne, zarówno w palmie i babie. Na kolejnych miejscach wyróżniają się następujące szkoły z miejscowości: Witkowice, Skrzydlów i Konary. Pozostałe z innych gmin: Piasek, Kusięta, Konin i Rędziny. Ogółem dostarczono Organizatorowi 114 szt. palm wielkanocnych i 46 szt. bab przeważnie drożdżowych, przepięknie ozdobionych lukrem, kolorowe, z różnymi świątecznymi ozdobami, nawiązującymi do Świąt Wielkanocnych. Nie zabrakło małych babeczek z foremek, tak misternie i wiosennie zarazem przybranych lukrem, że miło było patrzeć na wybitne zdolności zwycięzców konkursu. W tym roku rozszerzyliśmy kategorię wiekową- dorośli. Wystartowały Panie z Garnka, pod kierunkiem energicznych, zaradnych Pań: Bibliotekarki -Małgosi Smolarczyk i Sołtys Garnka – Wiesławy Jędras. Wszystkie palmy otrzymały nagrody. Jedne wielkie, drugie małe, które wybrać? Nie wielkość, a urok palm, a zwłaszcza regionalizm, to co świadczy o naszej tradycji, co powinniśmy pielęgnować. Nie wzorować się należy na nowoczesnych, sztucznych, udziwnionych przez wstążki, materiały przeróżne i konstrukcje. Tak jak styliści podkreślają elegancja tkwi w prostocie. To też, te proste i skromne palmy, nasze polskie w tym osadzone głęboko w tradycji. I niech tak pozostanie!

Informujemy uprzejmie, że uroczystość wręczania nagród zwycięzcom odbyła się w dniu 6 kwietnia w Hali Sportowej na imprezie pn. Jarmark Wielkanocny. Nagrody wręczali: P. Wanda Kusztal – zastępca Wójta Gminy Kłomnice, P.Lidia Burzyńska- Radna powiatowa oraz P. Stanisław Matuszczak – Radny Gminy Kłomnice. Wszyscy nasi goście złożyli życzenia, do nich dołączył P. Zbigniew Wawrzyniak – kierownik GOPS w Zdrowej.

P.S Wrósł się w naszą pożyteczną działalność Akcji Charytatywnej „Dzieci-Dzieciom”

P. Cezary Zatoń – Firma Przewozowa „Czarbud” z Kłomnic, pięknie dziękujemy za przewiezienie wystawy do Hali Sportowej na imprezę pn. „Jarmark Wielkanocny”.

Drugim wspaniałym przyjacielem Akcji Charytatywnej „Dzieci-Dzieciom „ przy organizacji paczek żywnościowych ze sprzedaży aniołów – przekazanie toreb firmowych przez P. Tomasza Drab – Sklep „Evita” w Kłomnicach. Takim ludziom jak Panowie nasza działalność merytoryczna nabiera blasku i serdeczności!

’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’[WPIMPINLINE:bdeeecd97342dada47213d06bbd67c2c.jpg|width=’150’|height=’150’|alt=”