Aktualności

Jubileuszowy Konkurs na Kłomnickim Jarmarku Bożonarodzeniowym

Święta Bożego Narodzenia ze swoją scenerią, atmosferą i obyczajowością zrosły się silnie z tradycją polską i są najbardziej lubianymi, i najbardziej oczekiwanymi świętami w roku. W dodatku przepięknie ozdobione stoły oraz suto zastawione są oznaką nieodpartej chęci by, być razem ze sobą w gronie organizatorów, uczestników, artystów, odwiedzających nas. I tak się stało w dniu 6 grudnia 2015 r. Uroczystego otwarcia Kłomnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego dokonał Organizator Kłomnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego Wójt Gminy Kłomnice – Piotr Juszczyk.
Kłomnicki Jarmark Bożonarodzeniowy zyskał przychylność nie tylko uczestników, ale i lokalnych przedsiębiorców, którzy wsparli nasze działania. Do nich należą: Bank Spółdzielczy w Kłomnicach, Czarbud – Przewozy krajowe i zagraniczne Cezary Zatoń Kłomnice, Amadeusz Wójcik – Firma Urządzenia Rekreacyjno-Rozrywkowe ViV – Garnek oraz Tomasz Drab Sklep „Evita” w Kłomnicach. Jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Anioły i Pierniki dofinansowany był przez Samorząd Powiatu częstochowskiego. W tym roku Powiatowy Konkurs miał miejsce w Hali Sportowej na evencie Bożonarodzeniowym. Droga Konkursu Aniołów i Pierników, to specjalna droga, która ma swoją ciągłość od dziesięciu lat. Docieramy do serc wszystkich ludzi, bez względu na wiek. Twórcy to: dzieci przedszkolne, szkolne, młodzież i dorośli kilkunastu gmin powiatu częstochowskiego. Prosto z serca napiszę te słowa o naszych uczestnikach konkursu – są ligą mistrzów, niejednokrotnie z pierwiastkami ludycznymi, tradycjami i niesamowitą wyobraźnią plastyczną. Ten sam temat, a tyle pomysłów. Zwycięzcy pochodzili z następujących gmin powiatu częstochowskiego i ich licznych miejscowości : Niegowa, Lelów, Mykanów, Rędziny, Olsztyn, Kamienica Polska, Koniecpol, Mstów, Kruszyna, Janów i Kłomnice. Uroczystego wręczania nagród i dyplomów dokonali nasi szacowni goście: Senator RP – Ryszard Majer, Poseł na Sejm RP – Lidia Burzyńska, członek Zarządu Powiatu – Jan Miarzyński, Radni Gminy Kłomnice: Wiesława Jędras, Kazimierz Wilkoszewski, Stanisław Matuszczak. Ponadto Zbigniew Wawrzyniak – zastępca kierownika GOPS w Kłomnicach, Jaroław Policiński p.o. Dyrektor GOK w Kłomnicach wraz z Wolontariuszami.
Uhonorowani byli również wszyscy Ci, którzy współpracowali od początku istnienia konkursu i dla jego pięknej idei. Oto oni: Dyrektor ZS w Rzerzęczycach wraz z Nauczycielkami – Małgorzatą Gojevic, Dorotą Rokicką – Anklewicz, Przedszkole w Rzerzęczycach – Ingrida Gajda, Patrycja Palacz – Gimnazjum nr.1 im. Armii Krajowej w Rędzinach, ZS w Kusiętach, gm. Olsztyn, SP w Brzyszowie, gm. Mstów, Przedszkole w Wierzchowisku, gm. Mykanów- Magdalena Bałdys, ZS w Garnku – Magdalena Kos – Jafra, Czarny Las, gm. Mykanów – Anna Oberska Wilk i Renata Paludkiewicz., ZS w Witkowicach – Mariola Królik, NTL Radomsko – Redaktor Ireneusz Staszczyk. Warto mieć takich przyjaciół, sympatyków, twórców, dzięki, którym po sprzedaży aniołów, możemy po raz kolejny spotkać się, odwzajemniając pracę twórczą, przekazać paczki żywnościowe dla dzieci z biednych rodzin, tuż przed Niedzielą Palmową. Do zobaczenia w gminach powiatu częstochowskiego.

P.S. O ciekawym programie Kłomnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w następnym artykule.