Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Rzekach Wielkich

Przez dwa dni był organizowany w Rzekach Wielkich – Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Rzekach Wielkich, w dniu 3 i 4 czerwca. Patronat objął Wójt Gminy Kłomnice – Piotr Juszczyk. Organizator – Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach, przy współpracy: Klubu Sportowego Metal w Rzekach Wielkich oraz Związku Oddziału Gminnego OSP w Kłomnicach.

Uroczystego otwarcia Festynu rodzinnego dokonali: Dyrektor GOK w Kłomnicach – Katarzyna Sosnowska, Radna Gminy Kłomnice, mieszkanka Rzek Wielkich – Anna Koza, Barbara Mizera – Sekretarz Gminy Kłomnice oraz Janusz Bławat – przedstawiciel Związku Oddziału Gminnego OSP w Kłomnicach, sołtys wsi Chorzenice (pomagający w ramach integracji między miejscowościami w naszej gminie). W drugim dniu festynu obecnością zaszczycił zastępca Wójta Gminy Kłomnice – Adam Śliwakowski.

W pierwszym dniu aura nie zawiodła. Ustalony harmonogram imprezy został zrealizowany. Pięknie dziękujemy naszym małym i dorosłym artystom za występ: Zespołowi Pieśni i Tańca „Kłomnickie Płomyczki”. Po raz kolejny koncert Orkiestry Dętej OSP Karczewice – Garnek, ujął publiczność poziomem wykonania.

Przedszkolaki z Rzek Wielkich (pełna frekwencja) dodały animuszu i radości publiczności.

Urozmaicenie wprowadziły laureatki naszego Gminnego Festiwalu Piosenki, zwłaszcza im i ich rodzicom pragniemy pogratulować utalentowanych dzieci wokalnie. Prezentowały się w piosence: Klaudia Wrońska (Garnek), Lena Bajor (Skrzydlów), Larysa Sojda(Garnek), Maja Góra (Garnek), Natalia Posak (Kłomnice), Maria Utratna (Kłomnice), Emilia Kugiel(Kłomnice), Kinga Wójcik (Rzerzęczyce), Julia Drożdżyńska (Garnek).

Zaangażowały się dzieci z Klubu Tańca Towarzyskiego „Styl” czarujące 5 i 6 latki. Prezentowali: walc angielski, cha-cha, samba

1.Hubert Kowalczyk i Kornelia Musiał 2. Paweł Mielczarek i Zuzia Łągiewka, 3. Wiktor Drozdowski i Maja Róg.

Senioritki – Grupa Taneczna wyzwoliła pośród swego pokolenia, i nie tylko, uznanie i podziw. Formy artystyczne nie konkurowały z formami rekreacyjno- sportowymi.

Wszystko wyważone, choć nieco inny wymiar miały emocje, tak jak ta, że niektórzy spośród publiczności mogli osobiście poznać Adriana Franca – wice mistrza świata w Freestyle Routine (pokaz, show) z 2014 roku z Liberca w Czechach. Pokaz na estradzie festynowej z udziałem chętnych był ciekawy. Mistrz nawiązuje bezpośredni kontakt, prostota i urokliwy humor towarzyszący w przekazywaniu wiedzy z zakresu sztuki sportu – freestyl zjednuje mu grono zwolenników.

„ONA i ONI” to Zespół Disco Polo. Tworzą go młodzi, zdolni i bardzo energiczni ludzie, „ONA” to atrakcyjna wokalistka Natalia Jureczko, „ONI” Wojtek Wiora i Piotrek Wiora to dwóch przystojnych młodych panów, dbających o oprawę instrumentalną. Zespół podobał się zgromadzonej widowni.

Dla urozmaicenia klimatów festynu, organizatorzy wprowadzili formę konkursów, sprawnościowych, by nikt nie nudził się. Choć to pierwszy po wielu latach zorganizowany festyn, należy sądzić, że w przyszłym roku już więcej osób się zaangażuje w proponowane przez Pawła Leśniaka konkursy, które gdzie indziej cieszą się większym powodzeniem. Dyskoteka bawiła do rana.  DJ. to również, nie kto inny tylko – Paweł Leśniak.

Marta Gonera z koleżanką Pauliną Chmielarską nie narzekała na klientów, oferując dzieciom profesjonalne malowanie buzi.

Strażacy z Rzerzęczyc i Pacierzowa przygotowali prezentacje akcji ratowniczej oraz przejażdżkę z dziećmi samochodem.

W drugim dniu festynu oglądaliśmy popis karateków z GOK w Kłomnicach pod kierunkiem trenerki – Barbary Musiał.

I choć zaniosło się deszczem, błyskami i grzmotami, zdążyliśmy posłuchać i popatrzeć na dwóch starszych Panów z Choronia, gmina Poraj, tworzących Kapelę podwórkową. Utwory biesiadne, stare przeboje z lat 60 i 70. Następnie nagrody główne „zabawa na szóstkę” zakończyły spotkania niedzielne na Festynie w Rzekach. Licznie zorganizowane formy imprez towarzyszących dały organizatorom uczucie spełnienia. Dzięki również darczyńcom, którym jesteśmy wdzięczni za przekazanie nagród „zabawa na szóstkę”.

Za wsparcie finansowe dwudniowego festynu oraz pomoc techniczną wszystkim ludziom dobrej woli dziękujemy!