Biesiada 2016 w Krasicach

W życiu bywają różne chwile.
Jedne są radosne ,inne mniej miłe.
A że dziś weselić tylko się wypada,
bo koniec lata okazja to nielada,
zaprosiliśmy tu obecnych gości
do wspólnego biesiadowania.

Piosenki biesiadne mają w naszym kraju bogatą historię. Dawniej przyśpiewki weselne stanowiły nieodłączny element dobrego wesela. Choć tradycja ta już niemal zaginęła, ciągle na weselach można usłyszeć zespoły weselne grające muzykę biesiadną.

U nas dobrą muzykę biesiadną i piosenki zawdzięczamy organizacji Biesiady 2016 r. w Krasicach. Organizatorem był Wójt Gminy Kłomnice przy współpracy GOK w Kłomnicach i Gminy Kłomnice. Otwarcia dokonał Wójt Gminy Kłomnice – Piotr Juszczyk. Gościliśmy Adriana Skrzypczaka – Dyrektora Biura Senatora do Senatu RP Ryszarda Majera. Jest on również członkiem Wojewódzkiej Rady Seniorów – Komisja Wsparcia Seniorów. Przewodniczący Rady Gminy w Kłomnicach – Adam Worwąg powitał Seniorów i wyraził chęć zawsze współpracy i wsparcia.

Z krótką etiudą wystąpili członkowie Zespołu Obrzędowego „Grusza” z Rzerzęczyc. Z repertuarem piosenek biesiadnych wystąpili: Grupa Śpiewacza KGW z Garnka, Skrzydlowa, Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy Klepisko z Kłomnic. Był grill tradycyjny oraz dynia i cukinia grillowana konkursowo. Anegdoty i żarty biesiadne były uzupełnieniem programu Biesiady Seniorów z Gminy Kłomnice, oprócz wyżej wymienionych były Panie – Grupa Rękodzielnicza ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Kłomnice, członkowie ZR PZEiR w Kłomnicach. Tańce wyzwoliły wyjątkową radość spotkania integracyjnego. Dobre grillowe menu, bigos i ciasta, ruch taneczny dobrze wpłynęły na samopoczucie naszych Seniorów i przejście do pory roku jesieni, co nie oznacza braku dalszych relacji wszystkich i satysfakcji z nich płynących.

Obejrzyjcie zdjęcia z Biesiady 2016.