Akcja Ferie 2013 – Fantastyczne atrakcje

Jak Ferie to tylko u nas!

Zrealizowano formę wypoczynku dla dzieci i młodzieży nie tylko z Kłomnic, ale dojeżdżały dzieci z innych miejscowości naszej gminy. W ciągu 10 dni zapewniliśmy dzieciom i młodzieży w wieku od 6 lat do 18 lat w ilości 35-45, opiekę wychowawczą i specjalistyczną artystyczną. Uczestnicy mogli korzystać z zakupionych pomocy plastycznych : farby, kredki, plastelina , ołówki, kolorowe kleje, i inne przybory plastyczne mogły malować, rysować, brać udział w wielu konkursach tematycznych, sugerowanych przez prowadzących zajęcia, lub wymyślonych przez dzieci. Najlepszą formą przestrzenno-plastyczną był smok zrobiony metodą recyklingową, pod kierunkiem utalentowanej Marty Gonery uczennicy częstochowskiej szkoły artystycznej. O magicznej formie – Festiwalu Baniek Mydlanych wspomnieć pragnę, co mnie napawa zawsze dziecięcą radością! Dzieci i młodzież uczestniczyli w zajęciach teatralnych mając, do dyspozycji nowo zakupione rekwizyty: maski, opaski, kostiumy. Intrygujące konkursy to Konkurs Krzyku i Konkurs Śmiechu.

Podobnie z zajęciami tanecznymi prowadzonymi pod kierunkiem Karoliny Gonery. Również korzystały z zajęć sprawnościowych, ruchowych w grupach-drużynach. Rozgrywane były konkursy tenisa stołowego. Nagrody przeważnie słodycze, lub maskotki i inne drewniane bibeloty

Prezentacje kulinarne odbyły się dwukrotnie: babeczki z czekoladą i truskawkami pieczone, ozdobione lukrem, cukiereczkami i innymi. Również na zakończenie ferii – pierożki drożdżowe z jabłkiem. Niech mnie tylko ktoś poprosi to z przyjemnością podam przepis, nawet na łamach gazety.

Zorganizowaliśmy trzy wycieczki autokarowe do Częstochowy – Planetarium AJD, do Kleszczowa – Solpark oraz do Muzeum Zapałek w Częstochowie. Na zakończenie w sobotę – Podsumowanie Ferii 2013, przy zaproszonych rodzicach wręczanie dyplomów z nagrodami.

Codziennie na dzieci i młodzież czekała herbata i skromny poczęstunek. Witane z radością przy drzwiach przez organizatorki, a zarazem wychowawczynie. Udoskonalona forma sprzed dwudziestu trzech lat, ale wciąż nowe edycje i cieszące się ogromną popularnością, nie w Warszawie, nie w Częstochowie, ale u nas w … Kłomnicach. Oferta była skierowana do wszystkich dzieci, młodzieży, bez względu na wiek i zamożność – dlatego tak licznie i chętnie korzystały.

’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’[WPIMPINLINE:c76db12c821b79a91d361a4c705ce6b4.jpg|width=’150’|height=’150’|alt=”