Festyny jak grzyby po deszczu, swoje chwalimy!

Już wiele festynów  odbyło się  w różnych  miejscowościach naszej gminy, wszyscy prześcigali  się w atrakcjach, by przyciągnąć rzesze społeczeństwa.

Po raz drugi GOK w Kłomnicach organizował Festyn rekreacyjno- sportowy „Pod Gruszą” w Rzerzęczycach przy wsparciu LKS Orkan i OSP w Rzerzęczycach.

Do festynu przywarła  etykieta  –  wierna publiczność festynowa, okazująca w dodatku szczere zadowolenie.       Organizatorem był Wójt Gminy Kłomnice – Piotr Juszczyk i GOK w Kłomnicach oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Dratwa” z siedzibą w GOK w Kłomnicach.

Partnerem projektu jest Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. wspierający przedsiębiorczość regionu częstochowskiego, z siedzibą w Częstochowie,  Prezes –zarządu Mirosław Matyszczak.

Wspierający w kosztach organizacyjnych wydarzenia byli sponsorzy:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział w Częstochowie –obecna na festynie    kierownik – Beata Kocik

Spółka z o.o  Operator ARP Oddział Regionalny w Częstochowie –  Prezes Zarządu – Andrzej Broniewski

Z imprez towarzyszących: animacje dla dzieci, konkursy i gry sprawnościowe, malowanie buzi i konkursy dla dorosłych, stoiska wystawiennicze oraz gastronomia., konkurs wygraj numerek.

Pierwszy dzień bardzo upalny, drugi od  godziny osiemnastej,  również. Choć festyn w nazwie rekreacyjno- sportowy to przewagę mają niezaprzeczalnie formy artystyczne.

I tak w dniu 22 lipca  wystąpiła Orkiestra Dęta OSP w Kłomnicach pod kierunkiem Marcina Gały, mają swoją renomę, dzięki licznym występom i uczestnictwu w festiwalach, przeglądach orkiestr dętych. Czuje się wyjątkową dyscyplinę pracy i radość z zainteresowań. O wszystkich pozostałych artystach można w ten sam sposób napisać!

Choć wakacje, to występowali, ku radości wszystkich zebranych na festynie. Soliści: Bartek Bąk i Milena Bąk, Antek  Sosnowski, Lena Bajor i Karolina Bajor oraz Emilka Kugiel. Klub Tańca Towarzyskiego „Styl” pod kierunkiem Krystiana Chmielarza  i  Pokaz akrobatyczny przygotowany pod kierunkiem Beaty Pluty z ZS w Skrzydlowie – zjednał sobie zwolenników takich  form  wychowania artystycznego dzieci i młodzieży.

Zespoły śpiewacze KGW: „Garnkowianki „ (Agata Sojda) i „Kumosie” ze Skrzydlowa (Elżbieta Łągiewka), a także z repertuarem wesołych melodii ludowych Zespół Obrzędowy „Grusza” z Rzerzęczyc, przybliżającą historię utworów, była  Zdzisława Sosna.

Ale! Babki z Kruszyny z  muzyką i melodiami rozrywkowymi sprawiły przyjemność uczestnikom festynu.

Wisienką na torcie w wieczornym sobotnim  programie festynu  był koncert Zespołu Disco Polo Enjoy.

Kabaret „Cyganki”  z Niegowy  w drugim dniu festynu otworzył, po ulewnym deszczu i burzy, miłą atmosferę.  W ich wykonaniu etiuda pt. „Zakręcone tańczą”.

Publiczność gromkimi brawami, przyjęła gości na festynie: Szymona Giżyńskiego – Posła na Sejm RP wraz z małżonką.

Z Regionalnego  Funduszu Gospodarczego  S.A. wspierającego  przedsiębiorczość regionu częstochowskiego, z siedzibą w Częstochowie,  Prezesa Zarządu –  Mirosława Matyszczaka wraz z małżonką.

Z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,  Oddział Częstochowa – kierownik Beata Kocik.

Członek zarządu powiatu częstochowskiego  – Jan Miarzyński, zastępca Wójta Gminy Kłomnice – Adam Śliwakowski i Katarzyna Sosnowska – Dyrektor GOK w Kłomnicach.

Następnie Kapela Grupa Romana pod kierunkiem Romana Krysta dała popis  z repertuaru   miejskiego folkloru, wszyscy zapragnęli potańczyć w niedzielny lipcowy wieczór.

Wytrenowane tancerki Saha i Sonia wraz z menadżerem i liderem Zespołu Helou Łukaszem Matuszczykiem zakończyli wieczorny koncert.

Wiele emocji dały  w ciągu dwóch dni  dyskoteki plenerowe i niezastąpiony  D.J. Kriss.  W dniach następnych było zapewne co wspominać, by w przyszłym roku ożywić, a może nawet dodać nowe formy z rozrywki?

Kreatywnie i aktywnie było również uczestnikom  konkursów  rekreacyjno-sportowych dla dorosłych. I niech tak zostanie, albo lepiej i więcej życzmy sobie tego,  obopólnie!

Renata Krawiec

Tereny inwestycyjne na sprzedaż